Dílčí projekty MŠ

Zapojili jsme se do projektu  Záhony pro školky,   založili jsme spolu se zahradníky na zahradě záhonky   a rozvíjíme činnost dětí kolem nich.

 

 

      Co je to půda? Jak vznikne ze semínka zelenina? Proč patří odřezky z kuchyně na kompost spíš než do koše? K čemu je užitečná žížala? A proč je čerstvě sklizená mrkvička tak dobrá?

      To a ještě mnohem víc se děti dozví péčí o záhon a pozorováním dění kolem něj. A především objeví, co je dobré a čisté jídlo        z férových zdrojů a proč mít v úctě přírodu.

 

 

Celé Česko čte dětem

 

 

     

 

     Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu ti  číst“.

                     Stačí 20 minut denně. Každý den.

      My se v mateřské škole snažíme číst dětem každý den před odpoledním odpočinkem i v průběhu dopoledních činností.

     Společně nás čeká návštěva místní knihovny a věříme, že i v letošním roce se najde někdo z rodičů nebo prarodičů, kteří by nám přišli do školky něco přečíst nebo vyprávět.

 

 

 

Projekt 72 hodin

Pomáhám, protože chci

 

     Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají každý rok. Kdykoliv během těchto 72 hodin  a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je vždy mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA se ZÚČASTŇUJE S CHUTÍ A RADOSTÍ TOHOTO PROJEKTU KAŽDÝ ROK.

  • SPOLEČNĚ S DĚTMI SBÍRÁME V PARKU NEBO V OKOLÍ MŠ KAŠTANY, ŽALUDY A  POTÉ SE VYPRAVÍME  ZA ZVÍŘÁTKY A DOPŘEJEME JIM MALÉ POMLSÁNÍ.
MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349