Co jsme společně zažili

Mobilní dopravní hřiště

Naší školku navštívilo dopravní hřiště, kde se děti dozvěděly o správném chování a bezpečnosti v dopravě. Každý měl možnost si vyzkoušet roli policisty, který rozdává pokuty, pečlivě dbá na dodržování dopravních předpisů a jízdu na pozemní komunikaci. Většina řidičů měla možnost si vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a autech.

Vypracovala Š.Kopencová a M.Komersová

Olympiáda Dům UM

Třídy Zajíci a Veverky se zúčastnily sportovního dopoledne, které pořádal Dům UM na Praze 10. Závodili jsme v běhu, skoku, štafetě, překonávání překážek, hod a přetahování lanem. Žádná disciplína nás nezaskočila, jelikož jsme poctivě trénovali. Každý závodník si zaslouženě odnesl medaili a sladkou odměnu. Na památku a za účast jsme obdrželi diplom a pohár, který je vystaven ve vstupní chodbě v prosklené vytrýně.

Vypracovala Š.Kopencová a M.Komersová

Sportovní den v MŠ

Ve čtvrtek 23.9.2021 navštívili naší školku pánové ze sportovního klubu „Butchis“, kteří si pro děti připravili malý sportovní den. Nejprve se s dětmi pořádně rozcvičili, jako správní sportovci a poté si společně prošli překážkovou dráhou, kde měly děti možnosti si vyzkoušet: florbal, slalom mezi kužely, přeskakování snožmo překážek položených na zemi, vyskakování na bosu – kde se učily udržet balanc a jiné. Všichni si sportovní den velmi užili a každý si domů jako dáreček odnesl samolepku s názvem klubu.

vypracovala: Š.Kopencová, M. Komersová

Hasiči v MŠ

Ve středu 15.9. 2021 navštivil naší školku Sbor dobrovolných hasičů z Dolních Měcholup. Hasiči dětem představili povinnou výbavu hasičského auta, povídali si s dětmi o hasičské profesi, co všechno obnáší, jak se zachovat v případě požáru a nezapomněli dětem zahoukat hasičskou sirénou. Děti si mohly vyzkoušet funkčnost pravé požární hadice, kdy stříkaly s pomocí hasiče vodou do zeleně.

 

vypracovala: Š.Kopencová, M.Komersová

Vyjížďka historickou tramvají

Díky sponzorskému daru od rodičů Matěje K. měly děti ze třídy Myšek a Ježečků možnost projet se historickou tramvají po Praze. Od paní průvodčí jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací z doby minulé. Během jízdy tramvají jsme si prohlédli řeku Vltavu, viděli jsme Pražský hrad, Masarykovo nádraží a jiné zajímavé pozoruhodnosti. Všichni jsme si výlet velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Námořnický týden

V týdnu 14.6.2021 – 18.6.2021 se naše školka převlékla do námořnických barev a celý týden probíhal v námořnickém duchu. Povídali jsme si o námořnících, chodili v námořnickém oblečení a námořnické čepici. Pro děti jsme připravili několik akcí:

V úterý 15.6. do školky přijelo Divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo námořnickou pohádku.

Ve středu 16.6. jsme pro děti uspořádali na zahradě na 5 stanovištích různé soutěže, jak jinak než spojené s vodou. Děti měly možnosti si vyzkoušet: slalom mezi kužely s kelímkem naplněným vodou, lovení míčků z bazénku, malování lodiček, přenášení kamínků a trefování pirátské lodě míčky a balonky s vodou. Nakonec jako odměnu dostaly všechny děti diplom a na osvěžení výbornou zmrzlinu.

V pátek 18.6. přijel do školky klaun Cucíno převlečený do pirátského oblečení, který děti seznámil s piráty (kdo to byl, co používali za zbraně). Poté následovaly pirátské tance, hledání pirátského pokladu, chytání velikých bublin. Na konci jsme se všichni zapojili do vláčku a v čele s Pirátem Cucínem jsme se projeli po zahrádce a dojeli do zastávky na bonbonky. Všichni jsme si den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Výlet za vláčky na Řepařskou drážku u Kolína

V úterý 8.6.2021 jsme s dětma vyrazili na výlet za vláčky na Řepařskou drážku u Kolína. Místo parní lokomotivy (která byla bohužel rozbitá) nás táhla mašinka dieslová. Děti si, kromě krásné krajiny, mohly za jízdy prohlédnout – perníkovou chaloupky i s Jeníčkem a Mařenkou, ze stromu je „pozdravila“ čarodějnice, potůček hlídal vodník. Největším zážitkem pro děti byla samotná jízda vláčkem. Po příjezdu zpět do stanice, měly děti možnost si vyzkoušet čepice, kterou nosí výpravčí, i s plácačkou a prohlédnout v depu parní mašinku čekající na opravu. Každý si kromě krásných zážitků odnesl domů dáreček v podobě letáčku (povídání o samotné drážce a vláčcích) a omalovánku plnou mašinek.

Vypracovala Šárka Kopencová

Oslava Mezinárodního dne dětí

V úterý 1.6.2021 jsme si společně na školní zahradě oslavili „Mezinárodní den dětí“. Celé dopoledne jsme pobývali ve veselých maskách, tančili a jinak skotačili. Na zahradě na děti kromě soutěží rozdělených na několik stanovišť čekala i velká diskotéka. Všichni jsme si den velmi užili a každé dítě si domů odneslo malý dárek v podobě knížky a krasohledu.

Vypracovala Šárka Kopencová

Červený den v MŠ

Společně jsme si řekli, že si všední den trošku ozvláštníme. Proto jsme se rozhodli, že si ve středu 26.5.2021 oblečeme naší školku do červené barvy. Nejen naše školku, ale i my jsme se oblékli do červené barvy, pověděli jsme si pohádku o Červené Karkulce (děti ze třídy Veverek a Zajíců si pohádku i zdramatizovaly), zpívali se písničky plné červené barvy a vyzdobili jsme si třídy, chodbu a zahradu výrobky, které jsme si pro tuto příležitost spolu s dětmi připravili. Ani v kuchyni nezaháleli a tento den se vařilo pouze červené jídlo a bylo červené pití.
Koupí klaunských nosů jsme přispěli na dobročinnou organizaci „Zdravotní klaun“. Tato organizace, již od roku 2001 pomáhá nejen dětským, ale i dospělým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Posláním zdravotních klaunů je tvořit uvolněné prostřední nejen ve zdravotnických zařízením, ale také přinášet radost a dobrou náladu na místa, kde se jich příliš nedostává, pomáhají odbourávat stres nejen pacientům, ale také jejich rodičům a příbuzným. zkvalitňují seniorům podzim života v domovech a v neposlední řadě těší a vyvádí ze stereotypu i samotný zdravotnický personál.

Vypracovala Šárka Kopencová

Masopustní radovánky v MŠ

     V úterý 16.2. 2021 jsme prožili velmi příjemné a veselé masopustní radovánky. Celé dopoledne jsme strávili v tradičních lidových maskách a kostýmech, zpívali, tančili a pořádně se veselili. Děti měly možnost si venku na zahradě prohlédnout některá živá domácí zvířátka, mohly si je pohladit a dozvěděly se o nich i spoustu zajímavých informací. Všichni jsme si tento den velmi užili.
Vypracovala Šárka Kopencová

 

Školkařská olympiáda

Ve třídě Ježků proběhla malá školkařská olympiáda. Děti se seznámily s různými druhy zimních sportů, s olympijskými hrami a symboly jako jsou vlajka a oheň. Společně si vyzkoušely hokej, střelbu na bránu, biatlon – běh na lyžích a střelba na terč, bobování, curling. Všichni si sportovní den velmi užili. Medaile na vítěze v MŠ čekají, kvůli karanténě, jsme je nestihli rozdat.

Vypracovala Šárka Kopencová

Pozorování ptáků

Třída Ježků se s velkým nadšením zapojila do projektu „Pozorování ptáků“. Paní učitelky si spolu s dětmi povídaly jaké druhy ptáků se u nás vyskytují, co potřebují ptáčci k životu, jak jim můžeme pomáhat. Při pobytu venku na zahradě nebo poznávací vycházce do okolí mateřské školy, měly děti možnost ptáčky pozorovat, poznávat jejich chování a barvy a zopakovaly si jak se který ptáček jmenuje. Společně jim ve třídě vyrobili velikou dobrotu v podobě koule z tuku, kterou obalili semínky. Tyto koule pak zavěsily jak na zahradě, tak venku mimo školku. Děti péče o přírodu a zvířátka v ní se vyskytující velmi baví.

Vypracovala Šárka Kopencová

Sváteční den v MŠ

Ve čtvrtek 17.12. 2020 jsme pro děti uspořádali v mateřské škole sváteční den. Celý den jsme si užívali v duchu příjemné vánoční atmosféry, poslouchali jsme vánoční koledy a mlsaly cukroví, které děti doma s rodiči vyrobily. Protože se v naší školce vyskytují samé hodné děti, tak nás v dopoledních hodinách navštívil Ježíšek, který dětem přinesl spoustu krásných nových hraček do školky, s kterými jsme si celý hráli. Všichni jsme si tento předvánoční den velmi užili. Moc děkujeme Ježíšku.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční besídky

V úterý 15.12. a ve středu 16.12. 2020 proběhly letos poněkud netradiční vánoční besídky, které jsme pořádali před školkou nazdobenou větvičkami a barevnými světýlky. Každá třída předvedla krátké pásmo vánočních písní a básniček, které si pro tuto krásnou příležitost připravily. Rodiče si spolu s námi zazpívali závěrečnou koledu a všichni jsme se tak naladili na blížící se vánoční svátky. Děti předaly rodičům překvapení, které si pro ně vlastnoručně vyrobily a samy si domů odnesly malý dáreček, který jim do školky nadělil Ježíšek.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva Čerta a Mikuláše

V pátek naši školku navštívila vzácná návštěva v podobě Mikuĺáše, Čerta a Anděla (tentokrát v podání zaměstnanců MŠ). Děti se na tento den moc těšily a předvedly písničky, básničky a tanečky, které si pro tuto příležitost připravily. Protože byly všechny děti hodné, tak si každý odnesl domů malé dárečky od Mikuláše.

Vypracovala Šárka Kopencová

Čertovský den u Ježků

Ve čtvrtek 3.12.2020 se třída Ježků proměnila na peklo. Malý čertíci si předvedli pekelnou módní přehlídku, procvičily si hod brambory do hrnce ve kterém si zkusili uvařit čertovský guláš, ochutnaly nejoblíbenější čertí pochoutku v podobě kysaného zelí, připravili si ohniště a zkusili si počertovsku rozdělat ohínek a zasoutěžili si o nejlepší čertovský škleb. Svoje pekelné dopoledne ukončili čertovskými písničkami s tanečky.   

Vypracovala Šárka Kopencová

Světový den rybářů

Ve středu 25.11.2020 jsme si společně na školní zahradě oslavili „Světový den rybářů“. Děti měly možnost si na šesti stanovištích vyzkoušet různé dovednosti malých rybářů, jakou jsou: krmení rybiček (hod míčkem na cíl), sestavování rybičky z kamínků, poznávání 4 známých rybiček (kapr, štika, sumec a úhoř), lovení rybiček, překážková dráha (nesení rybičky na pánvičce) a nakonec si vylovili jako suvenýr malou zlatou rybičku s překvapením. Děti si  mohly také prohlédnout jak vypadá živý kapr a kdo chtěl si ho mohl i pohladit. Všem se den moc líbil a děti si kromě zlaté rybky odnesly i spoustu zážitků.

Vypracovala Šárka Kopencová

Oslava svátku svatého Martina

Ve středu 11.11.2020 jsme si společně v MŠ oslavili svátek svatého Martina. Děti se dozvěděly, kdo svatý Martin byl a společně jsme se naučili o něm písničky a básničky. V šatně a na chodbě jsme si udělali výstavku z výtvorů vztahujících se k tomuto dni.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mobilní dopravní hřiště

     V úterý 20.10.2020 se naše školní zahrada proměnila v dopravní hřiště. Všechny děti se dozvěděly základní pravidla silničního provozu a pohybu na vozovce a některé dopravní značka. Všichni si poté postupně vyzkoušely roli chodce, řidiče a policisty. Všichni si dopravní hřiště velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

72 hodin

     V letošním roce jsme se opět zapojili do dobrovolnického projektu „72 hodin – Pomáhám, protože chci“, který probíhal od 15.října do 18.října 2020. S dětmi jsme si pověděly, jak je důležité zvířátka chránit a jak jim můžeme v zimním období pomáhat. Z nasbíraných přírodnin jsme si na třídách udělali společně výzdobu a z některých jsme vyráběli výrobky. Starší děti ze třídy Veverek a Zajíců si připravily hudební vystoupení a malý dárek v podobě svícnu pro paraplegiky. Na oplátku se od nich dozvěděly, jak se žije na vozíku a jak se chránit před úrazem. Dále si zkusily naklíčit řeřichu, která je výborná na posílení imunity a poté pozorovaly celý proces klíčení. Společně pak rostlinky ochutnaly a nabídly je v nazdobených sklenicích zájemcům.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva pražské ZOO

Ve středu 7.10.2020 se děti ze třídy Veverek a Zajíců vydaly na výlet na za naším adoptivním zvířátkem Klokanem. Kromě tohoto zvířátka se zde potkaly se spoustou dalších zvířátek. Děti si výlet za zvířátky, velmi užily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Malá technická univerzita

Ve středu 7.10.2020 proběhla pro třídu Myšek a Ježků na školce „Malá technická univerzita“ s názvem „Města“. Děti se dozvěděly, jaké budovy můžou ve městech vidět, co všechno musí mít správný dělník na sobě a z čeho se skládá ten správný domek. Poté si ve skupinkách postavily z lega vlastní domečky, které umístily na koberec do předem postaveného města (silnice složená z puzzle) a poté si je společně zakreslily do mapky. Dětem se akce velmi líbila, stavění plné vlastní fantazie si užily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Poly-tech bus

Ve středu 30.9. a ve čtvrtek 1.10.2020 proběhla pro děti na školní zahradě akce pod názvem „Poly-tech bus“. Děti měly možnost si, pod vedením zkušených lektorů, vyzkoušet na třech stanovištích různá řemesla. Na prvním stanovišti s názvem „Elektrikář“ se pomocí elektronické stavebnice dozvěděly zajímavé informace o elektrickém proudu a sestavily si jednoduchý obvod. Na druhém stanovišti nazvaném „Keramika“ se děti dozvěděly zajímavosti o tomto krásném uměleckém oboru a samy si ze samotrvdnoucí hmoty vyrobily malou mističku, kterou si nazdobily a odnesly domů. Na posledním stanovišti, které se jmenovalo „Malíř pokojů“ si štětcem a vodovkami, pomalu a bez přetahování, vymalovaly krásné obrázky. Dětem se akce velmi líbila.

Vypracovala Šárka Kopencová

Interaktivní představení „Trable s příšerou“

Ve čtvrtek 24.10.2020 navštívilo naší mateřskou školu divadélko D-osvěta, která dětem zahrálo interaktivní představení „Trable s příšerou“. Děti se formou příběhu naučily, jak je důležité po sobě uklízet a že když nás něco trápí, nejlepší je zajít za někým koho máme moc rádi a popovídat si s ním o našem trápení až se nám krásně uleví.

Vypracovala Šárka Kopencová

Veselé karnevalové dopoledne s klaunem Cucínem

Ve středu 23.10.2020 jsme na školní zahradě společně přivítali nový školní rok. Děti zažily veselý karneval, kdy celé dopoledne pobývaly v maskách a na zahradě spolu s klaunem Cucínem zpívaly, tančily, hrály si a soutěžily. Všichni jsme si veselé dopoledne velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Výtvarná soutěž – Draci v Europarku

Naše mateřská škola se letos zapojila do výtvarné soutěže pod názvem „Draci v Europarku“. Paní učitelky spolu s dětmi vytvořily za každou třídu vlastního draka. Soutěží se o 2 hlavní ceny: 1.cena je  Hodnotný dárek pro každé dítě od prodejny Bambule a skvělé dárečky od Europarku, 2. cena je voucher na super párty „Lollipop“. Draci budou v pasáži OC Europark v Praze Štěrboholy vystaveni od 5.10. 2020 do 31.10. 2020.

Vypracovala Šárka Kopencová

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 11.6.2020 proběhlo u nás ve školce slavnostní rozloučení s předškoláky, kteří v září odcházejí do základní školy. Děti, v čele s paní ředitelkou a paní učitelkami, slavnostně nastoupily za zvuků hudby Vangelis. Po nástupu následoval proslov paní ředitelky ku příležitosti rozloučení s našimi předškoláky. Poté byly děti ošerpovány a domů si odnesly dárek v podobě knížky a každý si prošel slavobránou.

Vypracovala Šárka Kopencová

Malá technická univerzita

V pátek 13.3. 2020 proběhla pro třídu Zajíců a Veverka v MŠ „Malá technická univerzita“ tentokrát na téma „Věže“. Děti se dozvěděly, jak vypadá mapa, proč je důležitá. Také jim paní pověděla, co projekt a kdo je architekt. Poté si děti ve skupinkách zkusily podle plánku něco postavit.

Vypracovala Šárka Kopencová

Narcisy v Europarku 2020

Naše mateřská škola se letos zapojila do soutěže pod názvem „Narcisy“. Spolu s dětmi jsme vytvořili za každou třídy vlastní narcis. Soutěží se o 2 hlavní ceny: 1. cena je jednodenní výlet pro celou třídu na hrad a zámek Staré Hrady a 2.cena je super párty „Lollipop“ včetně dárkového balíčku pro celou třídu. Narcisy budou v pasáži OC Europark v Praze Štěrboholy rozvěšeny od 23.3.2020 do 5.4.2020.

Vypracovala Šárka Kopencová

Masopust v MŠ

Ve čtvrtek 20.2.2020 jsme v naší školce zažili veselé Masopustní radovánky. Celé dopoledne jsme pobývali v lidových masopustních maskách, jako jsou různá zvířátka, profese, selka a jiné a samozřejmě nesměl chybět ten hlavní Strakatý. Veselé dopoledne jsme zakončili masopustním průvodem po blízkém okolí naší školky, kdy jsme zpívali, povídali masopustní říkanky a hráli na hudební nástroje (rolničky, bubínek, ozvučná dřívka….). Všichni jsme si masopustní den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Masopustní výlet

Ve středu 19.2.2020 se děti ze třídy Myšek a Ježků vydaly na na výlet motivovaný masopustem do Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami. Děti si pod vedením průvodce řezníka Krkovičky prohlédly výstavu, kde se dozvěděly spoustu zajímavých informací o masopustních tradicích (kdy a proč se Masopust slaví), masopustních průvodech (pravidla v masopustních průvodech, význam jednotlivých masek a jak to vypadá na pravém maškarním bále). a také se dozvěděly něco o tradici pravých domácích zabijaček. V dílničkách si pak děti samy vyrobily malý výrobek, týkající se masopustu, který si odnesly domů. Výlet jsme si moc užili.

 

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadýlko v MŠ

V úterý 18.2.2020 přijelo do školky Divadýlko Koloběžka, které dětem zahrálo veselou pohádku „Pohádka z kuchařské čepice“. Děti navštívily restaurant, kde se vaří dobroty do všech známých i neznámých pohádek, s pomocí kouzelného ubrousku. Po tom co kouzelný ubrousek rozkousaly myši, pomáhaly děti s pomocí dědečka Kloboučka pomocí kouzelných kapek naučit popleteného kuchaře vařit opět samé dobroty i bez ubrousku.

Vypracovala Šárka Kopencová

 

Tajemné sovy

Ve čtvrtek 13.2.2020 navštívil naší školku sokolník s živými sovami. Děti měly možnosti si tyto krásné ptáky prohlédnout naživo, seznámily se například s Výrem velkým, Sovou pálenou, Výrečkem malým a jinými. Všichni jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací z jejich života a některé nám dokonce přelétli nad hlavou. Všichni jsme si odnesli krásný zážitek.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mobilní planetárium

V úterý 28.1. 2020 a ve středu 29.1.2020 zavítalo do školky mobilní planetárium. Lektorka přímo v nafukovací děti seznámila s vesmírem a planetami a pustila jim vesmírnou pohádku o krtečkovi Platonovi a jeho kamarádkách žížalkách.

Vypracovala Šárka Kopencová

Týden Karla Čapka

V týdnu od 20.1. do 24.1. 2020 jsme společně zavzpomínali na spisovatele Karla Čapka, který se v měsíci lednu narodil. Pověděli jsme si něco z jeho života, ukázali si pár knížek, které napsal a některé si i přečetli. Celý týden jsme zakončili výstavou z obrázků, které jsme spolu s dětmi vytvořili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Cirkus Adonis

V úterý 15.1.2020 přijel za dětmi do školky „Cirkus Adonis“ spolu s kouzelníkem a dvěma klauny, kteří jim předvedly veselé vystoupení plné zajímavých kouzel a zvířátek. Děti kouzelníkovi pomáhaly při čarování kouzelnými zaklínadly a společně se jim povedlo vyčarovat spoustu krásných věcí. Každý si odnesl domů malou odměnu, kterou si sám vyčaroval. Všichni si představení moc užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

V úterý 17.12. 2019 a ve čtvrtek 19.12.2019 přijelo do naší školky divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo vánoční pohádku „O veselém vánočním stromečku“. Děti se při pohádce seznámily s vánočními tradicemi, společně ozdobily „vánoční stromeček“ a na konci jsme si všichni společně některé vánoční koledy. Všichni jsme si pohádku velmi užili a krásně jsme se naladili na vánoční svátky.

Vypracovala Šárka Kopencová

Sváteční den v MŠ

Ve čtvrtek 12.12.2019 jsme pro děti uspořádali v mateřské škole sváteční den plný příjemné vánoční atmosféry. Celé dopoledne jsme poslouchali vánoční koledy, některé jsme si společně i zazpívali, a zpříjemňovali si den mlsáním cukroví. Protože jsou v naší školce samé hodné děti, tak nás navštívil i Ježíšek a nadělil dětem spoustu krásných nových hraček. Každý si domů odnesl i malý dáreček, který mu Ježíšek přinesl.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční besídky a dílničky s rodiči

V úterý 10.12. 2019 a ve středu 11.12.2019 proběhly na všech třídách vánoční besídky pro rodiče, kdy děti předvedly pásmo zimních a vánočních písní, tanečků a básniček, které si pro tuto příležitost připravily. Po besídce proběhly dílničky, kdy si děti společně s rodiči vyrobily vánoční tašku, na kterou fixami na textil nakreslily obrázek dle vlastní volby. Na konci celého odpoledne děti předaly rodičům přáníčko, které si pro ně vlastnoručně vyrobily. Všichni jsme si odpoledne velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva Čerta a Mikuláše v MŠ

Ve čtvrtek 5.12.2019 navštívila naší školku vzácná návštěva v podobě Mikuláše, Čerta a Anděla. Děti jim předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků, které si pro tuto příležitost připravily. Všichni si pak domů odnesly malý dáreček v podobě sladkostí a zdravé mandarinky.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vystoupení dětí na Kubánské náměstí

V  úterý 3.12.2019 se třída Veverek velmi úspěšně zhostila reprezentace naší školky na vánočních trzích na Kubánském náměstí. Děti zde předvedly pásmo vánočních písní a koled a příjemně tak naladily kolemjdoucí a své rodiče na vánoční svátky.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční koncert

Ve čtvrtek 28.11.2019 nás na vánoční atmosféru přišla naladit paní Tydlitátová. Nejprve děti seznámila s houslemi, pověděla jim z jakých částí se skládají a ukázala jim, jak se na ně hraje. Poté jsme si za doprovodu houslí zazpívali některé vánoční koledy (Pásli ovce valaši, Štědrý večer nastal, Půjdem spolu do Betléma). Kdo chtěl, tak si mohl, s pomocí paní Tydlitátové, zkusit, jak se na housle hraje. Všem se nám koncert moc líbil a možnost vyzkoušet si hru na housle byla pro děti velikým zážitkem.

Vypracovala Šárka Kopencová

Adventní výlet na zámek Loučeň

Ve středu 27.11.2019 jsem se s dětmi vydali na adventní výlet na zámek Loučeň. Postupně jsem se po skupinkách vystřídali na prohlídce zámku, kde si děti mohly prohlédnout, různé druhy vánočních stromečků a výzdoby, dověděly se, jak slavily Vánoce lidé ze zámku. V zahradě měly děti možnost vyzkoušet si různé labyrinty a najít správnou cestu ven – všem se to povedlo, všichni jsme se sešli 😀 Jako suvenýr si děti odnesly domů malou ozdobičku, kterou si vlastnoručně v dílničce vyrobily. Všichni jsme si výlet velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Slavnostní otevření Knihobudky v MŠ

Před vstupem na zahradu školky jsme nechali zřídit pro děti Knihobudku, kam můžou spolu s rodiči dát knížku, o kterou by se rádi podělily s ostatními kamarády a na oplátku si nějakou knížku půjčit domů a poté jí zase vrátit. U knihobudky jsme nechali udělat i stolek s lavici, kde si děti mohou knížku prohlížet.
Patrony naší knihobudky se stala paní doktorka MUDr. Drahomíra Tomíčková a paní Mgr. Jana Vinterová vedoucí odboru školství Prahy 10. Společně s našimi patronkami jsme knihobudce popřáli všechno nejlepší a každá jsme do ní vložila naší oblíbenou knížku, aby mohla přinést radost i našim dětem. Třída Veverek si připravila pro tuto příležitost krátké hudební vystoupení, nejprve děti zazpívaly píseň „A pohádky je konec“ z pohádky Nesmrtelná teta a poté písničku „Večerníček“.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mezinárodní den pozdravů

Ve čtvrtek 21.11.2019 jsme si společně v mateřské škole oslavili „Mezinárodní den pozdravů“. Pověděli jsme si, jak je správné a pěkné někoho pozdravit, že to hned druhého naladí na pěkný den. Také jsme se seznámili a vyzkoušeli si, jak se zdraví v různých zemích jako Čína (úklon, pozdrav bosými chodidly), Afrika (objetí, vzdušný polibek), Keňa (vzájemným tancem) a ve spoustě dalších.

Vypracovala Šárka Kopencová

Záchranáři v MŠ

Ve středu 20.11.2019 navštívili naší mateřskou školu záchranáři ze ZSHMP. Spolu s dětmi si povídali o tom, jaké úrazy se mohou přihodit, jak jim předcházet a jak se zachovat a co udělat, když se něco stane (jak zranění ošetřit a kam zavolat). Děti měly možnost si prohlédnout, jak vypadá sanitka zvenku i zevnitř, jaké vybavení musí mít záchranáři při ruce. Ten, kdo chtěl, si zahrál na pacienta a jiní na záchranáře. Na závěr si každý odnesl malý suvenýr  (panáčka), kterého si sám vyrobil. Všichni jsme si den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Ukázka živých netopýrů

Ve čtvrtek 14.11.2019 přišla paní ze záchranné stanice spolu s plyšovými netopýry Bonifácem a Juliánem představit živé netopýry Matýska a Káju a povědět jim zajímavé informace ze života netopýrů. Děti si na začátku společně zacvičily netopýří rozcvičku, dověděly se jak netopýři žijí, co jedí a když se netopýr Matýsek zahřál, tak měly možnost si poslechnout, jak netopýři mluví. Nakonec si mohly netopýra Matýska pohladit. Dětem se program velmi líbil.

Vypracovala Šárka Kopencová

Baletní dopoledne ve třídě Ježků

V úterý 12.11. přišla do třídy Ježků paní Olga Pavlova (maminka Samíka Aussenberga) ukázat dětem ukázku z baletního čísla „Labutí jezero“. Poté si děti mohly vyzkoušet jak se baletky rozcvičují a společně si na písničku z pohádky Ledové království zatancovaly a zkusily si různé baletní točky a figury. Dětem se balet velmi líbil a všechny děti se do tancování s velikým nadšením zapojily.

Vypracovala Šárka Kopencová

 

Věděcká show

V úterý 5.11. 2019 jsme ve spolupráci se vzdělávací institucí Marstafit uspořádali pro děti „Vědeckou show“. Děti měly možnost si vyzkoušet různé pokusy, například jak se vyrábí barvy z různých látek, vytvářely rakety, které jim i lítaly, dozvěděly se rozdíl mezi peroxidem a octem a jiné. Naučily se nové názvosloví. Všichni jsme si akci plnou pokusů velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Plecha a Neplecha v lese

V pátek 1.11. 2019 proběhl ve školce pro děti hudební pořad pod názvem „Plecha a Neplecha v lese“. Během tohoto představení se děti vypravily do lesa, kde se dozvěděly mnoho zajímavých informací o stromech, květinách, o vodě a hlavně o zvířátkách. Pověděly si jak se zvířátka chystají na zimu a jak to vypadá, když se probudí ze zimního spánku, jaké houby sbírat mohou a jaké jsou jedovaté. Zazpívaly si mnoho krásných písniček a také aktivně pomáhaly hledat, co se to všechno v lese děje.Děti měly možnost si vyzkoušet veliké množství různých rekvizit a prohlédnout si malované kulisy.

Vypracovala Šárka Kopencová

Můj kamarád strom

V pondělí 21.10.2019 jsme si společně připomněli, jak jsou pro nás stromy důležité a uložili jsme je k zimnímu spánku. Pro děti ze třídy Myší a Ježků, proběhl na školní zahradě ekologický program pod názvem „Můj strom kamarád“. Během tohoto programu, děti poznávaly stromy, které máme na zahradě, dověděly se jak roste strom a poté si zkusily z přírodnin postavit vlastní stromek. Na konci jsme si společně zazpívali.

Vypracovala Šárka Kopencová

O Princezně Kolobějdě

V pátek 18.10. 2019 navštívilo naší školku divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo veselou pohádku „Princezna Kolobějda“. Tato veselá hudební pohádka byla o princezně, která ráda jezdí na koloběžce, o hodné sudičce Dobrotýně a o trojhlavém drakovi, který má potíže se spánkem, neboť draka je na draka… Dětem se pohádka velmi líbila.

Vypracovala Šárka Kopencová

ZOO Malá Chuchle

Děti ze třídy Veverek a Zajíců se v pondělí 14.10.2019 vydaly na výlet do Zoo v Malé Chuchli, kde předaly zvířátkům kaštany, žaludy a suché pečivo, které jsme v rámci projektu „72 hodin“ společně s dětmi a rodiči nasbírali. Děti se zde dověděly zajímavé informace o místních zvířátkách, některá si mohly pohladit a dokonce je nakrmit. Všichni si výlet za zvířátky moc užili a odnesly si krásné zážitky.

Vypracovala Šárka Kopencová

Projekt 72 hodin

Letos se naše školka opět zapojila do projektu „72 hodin – Pomáhám, protože chci“. Akce probíhala od čtvrtka 10.10. do neděle 13.10. Během této doby mohli rodiče s dětmi nosit do školky kaštany, žaludy a suché pečivo pro zvířátka z minizoo v Malé Chuchli. Ve čtvrtek 10.10. a v pátek 11.10. jsme společně s dětmi měli oblečená trička, která jsme v rámci akce dostali a během tématické vycházky do okolí školky, jsme sbírali kaštany a žaludy pro zvířátka. Všechny děti se do sbírání s velikým nadšením zapojily. Jako malý dárek si kromě trička odnesly domů odznáček a plastový náramek.

Vypracovala Šárka Kopencová

Olympiáda MŠ

Děti ze třídy Veverek a Zajíců se velmi úspěšně zhostily reprezentace naší školky na „Olympiádě MŠ“, která se konala v nedalekém Domě UM. Na děti zde čekaly různé soutěže v podobě skoku do dálky, hodu míčem, přetahování… Na konci zde byl pro děti připravený skákací hrad. Děti si kromě zážitků a malého dárečku odnesly pohár za krásné čtvrté a šesté místo.

Vypracovala Šárka Kopencová

Celé Česko čte dětem

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ přišla v úterý 1.10. 2019 babička s Adinkou Lachmannovou dětem ze třídy Veverek před odpočíváním přečíst bajky. Děti si příběhy s velikým zaujetím vyslechly.

Vypracovala Šárka Kopencová

Policie v MŠ

Ve čtvrtek 3.9.2019 přijela do školky „Policie České republiky“, kdy páni policisté dětem představili základní vybavení (vesta, helma…..), ukázali jim policejní auto, kam se děti mohly posadit a vyzkoušet si sirénu. Některé děti si zkusily, jak se nasazují pouta a této zkoušce neunikly jak některé paní učitelky, tak ani samotní policisté, kteří se ocitli v poutech.

Vypracovala Šárka Kopencová

Ve zdravém skřítkovi zdravý duch

Ve středu 25.9. se děti zúčastnily interaktivního programu „Ve zdravém skřítkovi zdravý duch“ o zdravém životním stylu, významu hygieny, sportu, správného jídla, duševní pohody, odpočinku a lékařské prevence.

Vypracovala Šárka Kopencová

________________________________________

Rozloučení s předškoláky

V pondělí 10.6. proběhlo u nás ve školce slavnostní rozloučení s předškoláky, kteří v září nastupují do základní školy. Nejprve děti ve třídě Veverek předvedly pásmo, které si pro tuto příležitost připravily, jedním z představení byla písnička s tanečkem z muzikálu Pomáda. Poté následoval slavnostní nástup, kdy děti v čele s paní ředitelkou a paní učitelkami procházely špalírem, který utvořili kamarádi spolu s rodiči a příbuznými. Po ošerpování a předání dárku v podobě knížky a fotky, se slova ujal zkušený indiánský náčelník, který pro děti připravila zábavný program plný tance a veselých her. Kdo chtěl, si domů mohl odnést suvenýr v podobě zvířátka z balonku. Všichni si tento den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Indiánská stezka

Ve čtvrtek 6.6. jsme ve spolupráci s agenturou připravily pro děti tajnou indiánskou stezku plnou zajímavých úkolů. Na šesti stanovištích si mohly děti vyzkoušet: trefování míčem na terč, lovení rybek, házení kroužkem na tyčky, skládání indiánského puzzle, slalom na indiánském oři a sluchovou hru. Všechny děti se s velikým nadšením do plnění úkolů zapojily a den v indiánském kostýmu si velmi užily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Oslava Mezinárodního dne děti

V úterý 4.6. jsme pro děti uspořádali na naši zahradě dodatečnou oslavu „Mezinárodního dne dětí“ a veselý karneval. Celé dopoledne jsme skotačili a hráli si v kostýmech, které si děti připravily. Na zahradě byly pro děti připravené soutěže v podobě skákání na skákacím míči, nošení míčku na vařečce, házení míčem na koš, diskotéka a pro odvážné i solo zpívání na mikrofon. Každý si domů odnesl malé překvapení v podobě reflexního zvířátka. Všichni jsme si den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

V pátek 17.5. a ve čtvrtek 23.5. k nám do školky zavítalo opět divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo „Barevnou pohádku“. Byla to veselá jarní pohádka o Berušce, co poztrácí svých sedm černých puntíků, ale s pomocí dětí je určitě zase najde, zvlášť když všechno kolem kvete, voní a zpívá jarem!

Vypracovala Šárka Kopencová

Společný výlet – Kolínsko řepařská drážka

Ve čtvrtek 16.5.2019 nás čekal společný výlet ke Kolínu. Nejprve jsme se svezli vláčkem po úzkorozchodné trati Kolínské řepařské drážky, který táhla dieslová lokomotiva a poté jsme se prohlédli místní železniční muzeum. Všichni jsme si výlet velmi užili a každý si odnesl domů malý suvenýr v podobě píšťalky nebo tužky s mašinkou.

Vypracovala Šárka Kopencová

Dřevíčková dílnička

Ve čtvrtek 9.5.2019 se děti ve školce při „Dřevíčkové dílničce“ dozvěděly něco málo o dřevu, jeho zpracování, jaké nástroje jsou potřeba a jak se s nimi pracuje. Jako suvenýr si děti odnesly malý dáreček ze dřeva, který si pod vedením zkušeného truhláře vlastnoručně vyrobily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Den s Jógou ve třídě Veverek

V pátek 3.5.2019 si děti ze třídy Veverek vyzkoušely zacvičit jógu pro děti pod vedením maminky Lucky. Všichni si dopoledne plné posilování a legrace velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mezinárodní den tance

V pondělí 29.4. 2019 jsme si společně oslavily Mezinárodní den tance. Při této příležitosti navštívila naší školku paní Romana Motlová – pětinásobná mistryně ČR a trenérka latinsko-amerických tanců na taneční škole Maestro, která společně s paní učitelkou Šárkou ze třídy Myšek, připravila pro děti program plný tance. Společně jsme si zatancovali ptačí tanec a letkis. Jako třešničku na dort, společně dětem předvedly latinsko-americký tanec jménem cha-cha-cha.

Vypracovala Šárka Kopencová

Oslava Dne Země v Domě UM

V pátek 26.4. 2019 se děti ze třídy Veverek a Zajíců vydaly do Domu Um na oslavu Dne Země. Po prohlídce výstavy na téma „Barevný svět pod hladinou“ zde byly pro děti připravené různé soutěže a jako třešnička na dortu je čekal skákací hrad. Všechny děti si za obrázky umístěné na vernisáži a za soutěžení odnesly jako suvenýr odměnu. Všichni si den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

 

Příprava na Velikonoční svátky

Nikdo jsme se nemohli dočkat Velikonočních svátků, a tak jsme se rozhodli, že si školku vyzdobíme vlastnoručně vyrobenými výrobky. Všechny děti se s velikým nadšením do výzdoby zapojily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

Ve středu 17.4. navštívilo naší školku Divadélko pod kloboukem s pohádkou „Evelínko, kraslici fakt nesneseš“. Děti se dověděly jaké máme velikonoční tradice a jak se slaví Velikonoce v různých zemích např.: Francie, Norsko, Finsko….

Vypracovala Šárka Kopencová

Bubnování v MŠ

Ve středu 10.4. jsme si pod vedením zkušeného lektora zkusili zahrát na krásné bubny. Děti byly neustále ve střehu a musely předem reagovat na domluvený signál. Zjistili jsme, že bubnování může být veliká legrace.

Vypracovala Šárka Kopencová

Velikonoční dílničky

V úterý 9.4. a ve čtvrtek 11.4. jsme ve třídě Ježků uspořádali „Velikonoční dílničky“. Zde si děti společně s rodiči mohly vyrobit velikonoční dekoraci, kterou si odnesly domů. Všichni jsme si společné odpoledne naplněné velmi příjemnou atmosférou moc užili.

Návštěva Centra Paraple

V pátek 5.4. se vydaly děti ze třídy Veverek navštívit „Centrum Paraple“, kde potěšily místní vozíčkáře svojí muzikální pohádkou „O 12 měsíčkách“.

Vypracovala Šárka Kopencová

Canisterapie

Ve středu 3.4. a čtvrtek 4.4. proběhlo v MŠ setkání s pejsky – „Canisterapie“. Děti se od paní dověděly, co všechno musíme udělat než vyrazíme s pejskem ven na procházku, zkusily pejskovi nandat obojek, jak se zachovat když potkáme cizího pejska v doprovodu páníčka (slušně poprosit zda si můžeme pejska pohladit) a jak když potkáme samotného psa venku bez pána (udělat sochu a koukat dolů/udělat klubíčko). Nakonec mohly dát pejskovi jeho oblíbený pamlsek v podobě piškotku.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

V pátek 29.3. zavítalo do školky Divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo pohádku „O zamčeném štěstí“. Byla to jarní poetická pohádka o princezně Pampelišce, princi Heřmanovi, čaroději Zimolezovi a o tom, že jaro i štěstí lze odemknout kouzelným klíčem Petrklíčem!

Vypracovala Šárka Kopencová

Lapače snů v Europarku 2019

Naše mateřská škola se letos zapojila do soutěže pod názvem „Lapače snů“. Spolu s dětmi jsme vytvořily za každou třídu vlastní lapač snů. Soutěží se o 2 hlavní ceny: 1 cena je výlet do Indiánské vesničky Rosehill a 2. cena je super párty Lollipop včetně dárkového balíčku pro celou třídu. Všechny zúčastněné děti budou odměněny drobnou odměnou (bez ohledu na to, zda vyhrají či nikoliv). Lapače snů budou v  pasáži OC Europark v Praze Štěrboholích rozvěšeny od 29.3.2019 do 13.4.2019.

Vypracovala Šárka Kopencová

Malá technická univerzita

Ve středu 20.3.2019 proběhla pro třídu Myší a Ježků v MŠ „Malá technická univerzita“. Děti se dozvěděly jak vypadá mapa, proč je důležitá, co je projekt, kdo je architekt a zkusily si podle plánu něco postavit.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mobilní planetárium

Ve středu 13.3. 2019 a ve čtvrtek 14.3. 2019 zavítalo do školky „mobilní planetárium“. Děti se od lektora dověděly, jak to chodí ve vesmíru a shlédly vesmírnou pohádku přímo v kopuli.

Vypracovala Šárka Kopencová

Malá technická univerzita

Ve středu 6.3.2019 proběhla pro třídu Zajíců a Veverek v MŠ „Malá technická univerzita“. Děti se dozvěděly jak vypadá mapa, proč je důležitá, co je projekt, kdo je architekt a zkusily si podle plánu něco postavit.

Vypracovala Šárka Kopencová

Masopustní radovánky

V úterý 5.3. 2019 jsme pro děti uspořádali v MŠ masopustní radovánky. Nejprve jsme tančili, zpívali a jinak skotačili v maskách ve třídě a poté nás čekal velmi pěkný program venku na zahradě. Děti měly příležitost pohladit a vyčesat živého poníka a oslíka, na kterém je pak paní „cikánka“ svezla. Také si děti pohladily živé telátko a kozu s kůzlátkem a dozvěděly se zajímavé informace o lidovém masopustu. Celé dopoledne jsme zakončili masopustním průvodem po blízkém okolí Malešic. Všichni jsme si veselý den v maskách velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

V úterý 26.2. 2019 přijelo divadélko Koloběžka dětem zahrát pohádku „O porouchaném robotovi“. Pohádka byla o chlapečkovi Honzíkovi Palečkovi, který si domů objedná robota,  aby nemusel uklízet. Zapomene ale, jak se k němu slušně chovat a robot se porouchá.

Vypracovala Šárka Kopencová

Zubní prevence – dentální hygiena

Ve čtvrtek 14.2.2019 přišly dvě slečny dětem přiblížit, jak a proč je důležité si pravidelně a pečlivě čistit zoubky. Děti se na pohádce „O neposlušném zoubku“ dověděly, co je pro zoubky zdravé a co jim naopak může škodit. Nakonec si všichni vyzkoušeli jak si správně své zoubky čistit.

Vypracovala Šárka Kopencová

Cirkus Adonis

V úterý 15.1.2019 přijel do naší školky „Cirkus Adonis“ předvést dětem veselé představení plné kouzel, klaunů a zvířátek. Děti pomáhaly kouzelníkovi při čarování a každý si odnesl domů malou odměnu, kterou si sám vyčaroval. Všichni si představení moc užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Skřítky krmit dovoleno

V úterý 8.1.2019 proběhl pro děti program na téma zdravé výživy s názvem „Skřítky krmit povoleno“. Děti pro skřítka nakoupily správné potraviny, uvařily mu zdravé jídlo, prostřely mu stůl apod. Dále si formou říkanky prohloubily znalosti o vitamínech a škodlivých látkách, které potraviny obsahují. Děti si celý program velmi užily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Sváteční den v MŠ

Ve čtvrtek 20.12.2018 jsme pro děti připravily sváteční den, plný pohody, koled, vánoční atmosféry a také přišel do mateřské školy Ježíšek i s dárečky. Všichni jsme si den velmi užili, vyzkoušeli si nové hračky, které jsme dostali od Ježíška. Každý si domů odnesl domů malý dáreček, který mu Ježíšek nadělil, protože věděl, že v naší mateřské škole jsou hlavně hodné děti.

Vypracovala Šárka Kopencová

Pohádka o 12 měsíčkách

V pátek 14.12.2018 děti ze třídy Veverek pozvaly děti z ostatních tříd na malé předvánoční vystoupení. Předvedly nám zhudebněnou pohádku o 12 měsíčkách, která jsem jim velmi povedla. Moc jsme si vystoupení užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Zdravá svačinka

Ve čtvrtek 13.12.2018 proběhl pro předškolní děti program zaměřený na zdravé stravování, který byl pod záštitou MHMP. Děti se dověděly co prospívá zdraví, co naopak ne a společně si pak připravily pár druhů zdravých pomazánek, které pak ochutnávaly.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční pohádka

Ve středu 12.12.2018 navštívilo naší školku divadélko Paleček, které zahrálo dětem „Vánoční pohádku“. Děti si společně s čarodějnicí Ramcajdou zazpívaly vánoční koledy a také jí radily a pomáhaly. Všichni pohádku velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vystoupení na Kubánském náměstí

Ve čtvrtek 13.12.2018 se třída Veverek velmi úspěšně zhostila reprezentace naší školky na vánočních trzích na Kubánském náměstí. Děti zde předvedly vánoční pohádku a zazpívaly známé koledy a příjemně tak naladily kolemjdoucí a své rodiče  na vánoční svátky.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční setkání s rodiči

V termínu 10.-13.12. 2018 jsme pro rodiče uspořádaly vánoční setkání u stromečku. Nejprve děti předvedly krátké pásmo písniček, básniček a tanečků, které si pro tuto příležitost připravily, a poté jsme si společně s rodiči zazpívali tři koledy. Nakonec jsme si společně vyrobili malou ozdobičku, kterou si děti odnesly domů na stromeček. Společné vánoční posezení jsem velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Vánoční koncert paní Tydlitátové

Ve čtvrtek 6.12. navštívila naší školu paní Tydlitátová se Zuzankou zahrát dětem na housle a violoncello vánoční koledy, které jsme si všichni společně zazpívali. Děti měly také možnost si zkusit jak se hraje na violoncello. Všichni jsme si vánoční atmosféru velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva Mikuláše, Čerta a Anděla

Ve středu 5.12. navštívila naší školu vzácná návštěva v podobě Mikuláše, Čerta a Anděla. Děti jim předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků, které si pro tuto příležitost připravily. Všichni si pak domů odnesly malý dáreček v podobě sladkostí a ti zlobiví a malý kousek uhlí.

Vypracovala Šárka Kopencová

Četba v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“

Ve čtvrtek 29.11.  přišla v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ paní Marešová přečíst pohádku o Červené Karkulce od Jiřího Žáčka. Dětem se pohádka moc líbila a s velikým zájmem celou pohádku vyslechly.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva ZŠ Hostýnská

Ve čtvrtek 29.11. se předškolní děti ze třídy Veverek vydaly navštívit místní Základní školu Hostýnská. Děti měly možnost si školu prohlédnout, aby věděly, jak to ve škole chodí a vypadá. Poté shlédly divadelní představení „O dvanácti měsíčkách“, které jim zahrál místní dramatický kroužek.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva knihovny

V úterý 27.11. se děti ze třídy Zajíců vydaly na návštěvu místní knihovny. Děti si zde s paní knihovnicí povídaly o knížkách, k čemu knihovna slouží a jak se správně chovat ke knížkám. Nakonec si mohly knížky dle vlastní volby číst a prohlížet.

Vypracovala Šárka Kopencová

Bezpečnostní prevence

Předškolním dětem přijeli ve středu 21.11. policisté a záchranáři povídat od bezpečnosti. Děti se dověděly o tom, jak se bezpečně chovat, jaké druhy úrazů se mohou přihodit a jak se v případě úrazu zachovat. Každý si po skončení akce odnesl malé překvapení.

Vypracovala Šárka Kopencová

Světový den pozdravů

Ve středu 21.11. jsme si všichni oslavili „Světový den pozdravů“. Společně jsme si vyzkoušeli jak se zdraví v Číně, Keni, Africe a jiných zemích. Tento den jsme si velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadélko v MŠ

V úterý 20.11. navštívilo naší školku „Divadélko Koloběžka“, která dětem přijelo zahrát veselou čertí pohádku „Jak se v pekle kujou pikle“ o tom, jak čerti odnesli do pekla mlynářku. A jako už to v pohádkách chodí, vše nakonec skončilo dobře. Dětem se pohádka velmi líbila.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva domova důchodců

Děti ze třídy zajíců se v pátek 16.11. vydaly navštívit místní domov důchodců. Dědečkům a babičkám zazpívaly lidové písně, zatancovaly a společně s nimi vyrobily Martina na bílém koni. Také si společně povídali a děti je moc potěšily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva Perníkové chaloupky

Všechny třídy vydaly na výlet do Perníkové chaloupky u Pardubic. Zde měly možnost si prohlédnout kouzelný les a perníkovou chaloupku. Od hodné paní ježibaby dostaly sladkou odměnu v podobě perníku. Také měly děti možnost navštívit místní peklo a sklouznout se po čertí skluzavce. Všichni jsme si výlet moc užili a každý si odnesl domů malý suvenýrek v podobě pohledu a malého perníkového srdíčka.

Vypracovala Šárka Kopencová

Návštěva Knihovny

Děti ze třídy Veverek se vydaly na prohlídku místní knihovny. Zde se seznámily s prostředím knihovny, jak by se zde měly správně chovat a jak zacházet s knížkou. Také měly možnost si knížky dle vlastní volby prohlížet a číst.

Vypracovala Šárka Kopencová

Divadlo v MŠ

V pátek 9.11. navštívilo naši školku divadélko, které zahrálo dětem představení „Kašpárek na cestách“. Děti shlédly tři pohádky: „O princezně“, „O vodníkovi“ a „O Kalupěnce“. Dětem se pohádky velmi líbily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Podzimní dílničky

Ve čtvrtek 24.10. jsme ve třídě Myšek uspořádali „Podzimní dílničky“. Zde si děti společně s rodiči mohly vyrobit dráčky na špejli a různé ježečky, buď na špejli nebo ze šišky a jiných nasbíraných přírodnin. Všichni jsme si společné odpoledne naplněné velmi příjemnou atmosférou moc užili a děti si domů odnesly krásné výrobky, které spolu s rodiči vyrobily.

Vypracovala Šárka Kopencová

Mezinárodní „Den Stromů“

V pátek 19.10. jsme s dětmi společně na zahradě oslavili „Mezinárodní Den Stromů“. Prohlédli jsme si jaké druhy stromů máme na zahradě, řekli jsme si jak se jmenují, čím jsou užitečné, jak se k nim máme chovat a jak je můžeme chránit. Každá třída pak stromům zazpívala písničku nebo pověděla básničku, kterou si pro tento den připravila.

Ekoprogram – „Život stromů“

Ve čtvrtek 18.10. přijely dvě paní z Ekocentra Podhoubí si s dětmi, ze třídy Myšek a Ježků, povídat o stromech, jak rostou, jaké má strom části a jak vypadá v různých ročních obdobích. Děti si z nasbíraných přírodnin samy zkusily udělat obrázek stromu.

 

Dopravní hřiště

V pondělí 15.10. byla pro děti na školní zahradě připravena akce „Dopravní hřiště“. Děti se dozvěděly názvy základních dopravních značek, pravidla silničního provozu, jak se správně chovat při pohybu na vozovce. Také se mohly svézt v malých autíčkách a zahrát si na policisty. Všichni jsme si dopoledne krásně užili.

Projekt „72 hodin“

Stejně jako loni jsme se i v letošním školním roce zapojili do projektu „72 hodin“, kdy jsme společně s dětmi na zahradě, či vycházce do okolí, sbírali žaludy a kaštany. Do akce se zapojili i rodiče a spolu s dětmi nosili staré pečivo a také žaludy s kaštany, které při cestě do školky nasbírali. Po skončení akce dostaly děti malou odměnu v podobě plastového náramku a odznáčku. Děti ze třídy Veverek a Zajíců se spolu s paní učitelkami a paní ředitelkou vydaly ve čtvrtek 18.10. předat nasbírané žaludy, kaštany a pečivo zvířátkům v ZOO koutku v Praze Velká Chuchle.

Workshop – Zahradnická dílnička

V pátek 12.10. si přišel pán s dětmi povídat o tom, jak roste semínko, jaké vlastnosti má půda a o žízalách. Děti se také dozvěděly, jak jsou žížaly pro půdu prospěšné. Na konci workshopu dostala každá třída velikou sklenici, kterou postupně děti naplnily hlínou a pískem, kde můžou pozorovat, jak žížaly dělají v hlíně chodbičky a kypří tím půdu.

Olympiáda Prahy 10 pro MŠ

V pátek 5.10. 2018 se děti ze třídy Veverek a Zajíců vydaly reprezentovat naší mateřskou školu na „Olympiádu Prahy 10“ do Domu UM. Soutěžilo se ve skoku do dálky, hodu míčem, překážkovém běhu, štafetě a přetahování lanem. Adámek M. si za hod míčem odnesl stříbrnou medaili. Mateřská škola si z Olympiády odnesla pohár za celkové umístění na krásném čtvrtém místě. Na konci olympiády si děti zaskotačily na skákacím hradu.Každé dítě si jako suvenýr odneslo foukací fandítko. Všichni se do soutěží s velikým nadšením a úsilím zapojili a celé dopoledne si velmi užili.

Divadélko Koloběžka „Houbařská pohádka“

V pátek 5.10. 2018 navštívilo naší školku divadélko Koloběžka s „Houbařskou pohádkou“. Děti se na příběhu naučily, jak by se měly v lese správně chovat, seznámily se s druhy hub, které v lese můžou najít a dozvěděly se, jaké houby jsou jedlé a na které sbírat nesmějí, protože jsou jedovaté.

Sázení „Stromu republiky“

V rámci oslavy 100 let vzniku první Československé republiky jsme ve čtvrtek 27.9. 2018 na naší zahradě slavnostně zasadili „Strom republiky“ v podobě Lípy srdčité. Děti ze třídy Veverek a Zajíců u stromu zazpívaly píseň „Chválím tě země má“ a okolí lípy ozdobily malými kamínky. Celou akcí děti s rodiči provázela herečka z divadélka Paleček.

Projekt „Malý zahradník“ a sázení kytek do závěsných truhlíků na pergolu

Společně s dětmi jsme v rámci projektu „Malý zahradník“ zasadili do připravených záhonků několik jahod, o které budeme společně pečovat a zalévat je. Také jsme se rozhodli, že si zkrášlíme pergolu nad pískovištěm, a proto jsme si do závěsných truhlíků společně zasadili několik kytiček. Děti se s velikým nadšením do sázení a péče o kytičky a záhonky zapojily.

Návštěva nově otevírané Knihovny v Malešicích

V pondělí 17.9. jsme byli reprezentovat naší mateřskou školu při slavnostním otevírání pobočky Městské knihovny Prahy 10. Těšíme se na další spolupráci.

All-focus

Návštěva Centra Paraple

V úterý 26.6. jsme s dětmi navštívili Centrum Paraple, které sídlí hned vedle školy. Nejprve děti ze třídy Veverek předvedly muzikálek o Šípkové Růžence a poté jsme se rozdělili na tři skupiny (podle tříd: Ježci, Zajíci a Veverky) a vystřídali se na třech stanovištích, které si zde pro děti připravili. Děti si vyzkoušely při slalomu jízdu na invalidním vozíku a zjistily, jak důležité je si navzájem pomáhat. Poté si vymalovaly omalovánku paraplete a paní tomu, kdo chtěl, namalovala na tvář malé paraplíčko. Jako poslední navštívily děti zdejší tělocvičnu, kde vozíčkáři posilují. Každý si odnesl malý dáreček a spoustu zážitků. Těšíme se na další spolupráci.

Návštěva senior komplexu Malešice

V pátek 22.6. navštívila třída veverek Senior Komplex Malešice. Děti babičkám a dědečkům zazpívaly, zatancovaly a společně si vytvořily sluníčka. Ale hlavně si se seniory popovídaly a rozjasnily jim deštivý den. Těšíme se na další spolupráci.

Dravci v letu

Ve středu 20.6. shlédly na zahradě děti ukázku živých dravců, dověděly se spoustu zajímavých informací – jaké u nás žijí druhy dravců (např.. Luňák červený, Poštolka obecná, Káně lesní….), co který dravec potřebuje k životu a kde žije. Vybraní dravci se nám prolétli nad hlavou a některé děti si mohly dokonce zkusit nechat dravce sednout na ruku, kde na něj čekala malá odměna. Zkoušce s dosednutím dravce na ruku neunikly ani paní učitelky. Všichni jsme si ukázku velmi užili.

Návštěva předškoláků v ZŠ Nad Vodovodem

V úterý 19.6. navštívili předškoláci ZŠ Nad Vodovodem. Zástupkyně Ekotýmu zde prvňáčkům a našim dětem přiblížily problematiku ekologicko udržitelného rozvoje země. Vyprávění, naučné filmy a vědomostní soutěže se dětem líbily.

Hmyzí domečky

Pro děti ze třídy Sloni a Ježci, si maminka Jonáška a Sárinky Krouských připravila povídání o hmyzu, beruškách, broučcích a motýlcích. Také jim představila hmyzí domečky, s jehož výstavbou děti pomohly. Také se dověděly, že se hmyzu nemusí nikdo bát a že je důležité naopak hmyz chránit.

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 14.6. jsme pro děti, které odcházejí do školy, uspořádali na zahradě slavnostní rozloučení. Děti společně s paní ředitelkou a učitelkami nastupovaly na slavnostní hudbu skrz špalír, který utvořili rodiče a kamarádi. Po ošerpování a předání diplomů, předvedly děti pásmo, které si pro tuto příležitost připravily: básnička na rozloučenou se školkou, hymna ze školky v přírodě a zahrály muzikálek o Šípkové Růžence. Jako třešnička na dort byl pro děti připravený zábavný program s pirátem, kdy tancovaly a hledaly pirátský poklad. Jako suvenýr si děti odnesly meč nebo pejska z balonku. Pro rodiče a děti zde bylo připravené i malé pohoštění.

Výlet parníkem po Vltavě

Ve středu 6.6. se děti ze třídy veverek a zajíců vydaly na poznávací plavbu parníkem po Vltavě. Během plavby si mohly prohlédnout pražské památky, jako například Karlův most, Národní divadlo, Tančící dům, Vyšehrad a jiné. Děti si výlet moc užily a přinesly si spoustu vzrušujících zážitků.

Oslava Mezinárodního dne dětí

V úterý 5.6. jsme pro děti uspořádali na zahradě oslavu mezinárodního dne dětí. Děti si mohly vyzkoušet různé soutěžní disciplíny jako: skákání na skákacím míči či ve skákacím pytli, chůze s plastovým vajíčkem na vařečce, házení míčem na koš, kopání na bránu. Nedílnou součástí bylo i tancování na diskotéce. Takovou malou třešničkou na dortu byl pro děti skákací hrad. Všichni jsme si den plný soutěží moc užili a každý si odnesl i malou odměnu v podobě puzzlíků a bublifuku.

Výlet do pohádek na Staré Hrady

Ve čtvrtek 17.5. jsme se spolu s dětmi vydali na polodenní výlet za pohádkovými bytostmi na Staré Hrady. Děti se zde setkaly s nejvyšším pohádkovým čarodějem Archibaldem I., čarodějnicemi a čaroději, kouzlobabkami a princeznami, čerty a čerticemi, různými strašidýlky a skřítky a dalšími prapodivnými bytostmi. Hradem nás od sklepa až po půdu provázela skutečná čertice. Děti se na hradním nádvoří prolétly na koštěti a na konci prohlídky si z čertího pytle mohly vylosovat pekelně dobré bonbóny. Výlet se velmi vydařil.

Divadlo v MŠ

Ve středu 2.5. navštívilo naší školku divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo pohádku „Na tom našem dvoře“. Děti si na pohádce procvičily názvy mláďat, co má které zvířátko rádo a jak je užitečné. Děti  byly do děje vtahovány zpěvem a tím, že pomáhaly a radily kuřátku Tondovi. Dětem se pohádka moc líbila.

Hmyzí hotely

V pátek 27.4. dopoledne jsme si prodloužili pobyt venku, došli jsme společně do Malešického parku a setkali jsme se s maminkou Jonáška a Sárinky Krouských, která si s dětmi povídala o broučcích, včeličkách a motýlcích. Představila nám hmyzí hotel a děti pomohly s jeho výstavbou. Také se děti dozvěděly se, že se broučků nikdo nemusí bát, ale naopak je musí chránit.

 

Den Země v Domě UM

V pátek 20. dubna vyrazily třídy Zajíci a Veverky do Domu Um, kde si prohlédly výstavku nazvanou Tajemství lesa, kam děti přispěly svými obrázky. Na hřišti pak čekalo překvapení v podobě soutěží a skákacího hradu. Oslavu Dne Země si děti velmi užily a odnesly si kromě zážitků i malou odměnu.

 

 

Bubnování v MŠ

Ve čtvrtek 12. dubna jsme si všichni ve školce vyzkoušeli zahrát na krásné bubny pod vedením zkušeného pana učitele. Zjistili jsme, že bubnování je veliká legrace.

Divadélko v MŠ

Dne 6.dubna zavítalo do naší školky divadélko Koloběžka, které dětem přijelo zahrát pohádku „Šel zahradník do zahrady“. Děti se na pohádce naučily jak se sází květiny a zelenina, a co potřebují k životu, aby správně rostly. Děti se také dozvěděly, jak se z housenky Nanynky stane motýl Bělásek. Děti byly do děje vtahovány tím, že pomáhaly zahradníkovi Koprkvítkovi „sázet“ a „zalévat“ květiny a poté pomáhaly krtkovy hlídat zahrádku. Dětem se pohádka velmi líbila

Záchranáři ze ZSHMP

V úterý 27.3. navštívili školku záchranáři ze ZSHMP, kteří si s dětmi povídali o úrazech, jak jim předcházet a jak různá zranění ošetřovat. Děti se také dozvěděly základy první pomoci a zopakovaly si telefonní číslo, které v případě potřeby volat a to 155. Na konci měly děti příležitost prohlédnout si sanitní vůz.

Návštěva senior komplexu – Nad Třebešínem

Předškoláci ze třídy Veverek navštívili 22.3. babičky a dědečky v senior komplexu – Nad Třebešínem. Děti zazářily a rozzářily seniory zpěvem muzikálu „Šípková Růženka“, společným tvořením jarního obrázku a malým dárečkem v podobě velikonočního perníčku.

Mezinárodní den štěstí

Společně jsme si s dětmi oslavili „Mezinárodní den štěstí“, kdy jsme si zpívali písničky a povídali básničky spojené se štěstím, poslechli jsme si pohádku o štěstí a domů si každý odnesl malý dáreček, který si vlastnoručně vyrobil a také malé překvapení v podobě sloníka pro štěstí. Všichni jsme si den velmi užili a o dobrou náladu nebyla nouze.

Velikonoční dílničky s rodiči

V úterý 13.3. a ve čtvrtek 15.3. jsme uspořádali „Velikonoční dílničky“ pro rodiče s dětmi, kde si mohli společně vytvořit velikonoční dekoraci, kterou si pak odnesli domů. Během dílniček zde bylo připravené malé pohoštění a rodiče si společně mohli s ostatními popovídat. Všichni si společné odpoledne velmi užili, rodiče byli nadšení.

Divadélko v MŠ

Tentokrát naší školku navštívilo divadélko „A šmitec“, které zahrálo dětem pohádku „Birlibán“, o tom, jak si malý kluk nedával pozor na své hračky, ošklivě se k nim choval, až se jednoho dne stalo, že mu jeho plyšový zajíček Janeček utekl. Při svém putování objeví nové kamarády a svého zajíčka zachrání před mlsnou liškou. Nakonec se poučil, které věci by mohl dělat jinak a spolu se svým zajíčkem se vrátil domů. Dětem se pohádka líbila.

Návštěva divadla Solidarita

Děti ze třídy Veverek a Zajíců se vydaly na návštěvu do divadla Solidarita, kde shlédly veselou pohádku „Jak medvídek hledal kamaráda“ o tom, jak se malý medvídek Hamánek vydal do lesa hledat nové kamarády, s kterými by si mohl hrát a zažívat různá dobrodružství. Při svém putování za kamarády se přesvědčil, že to není vždycky jednoduché. Dětem se pohádka velmi líbila.

Povídání o komiksech

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ navštívili naší školku paní Maršáleková a dědeček pan Maršálek od Sáry a Jonáška Krouských. Nejprve si s dětmi povídali o tom, jak vznikají komiksy, jaké známe a na konci první části si děti mohly několik komiksů a knížek prohlédnout. V druhé části měly děti příležitost si vyrobit svůj vlastní komiks a masku, kterou jim pan Maršálek předkreslil a oni si ji samy dokreslily a vystřihly. Celý program se dětem velmi líbil.

Divadélko v MŠ

Divadélko Koloběžka přijelo dětem zahrát veselou pohádku s názvem „Cirkus na Kolečkách“ o lvovi, který byl v zoo nespokojený a s pomocí jednoho turisty se mu podařilo utéct, aby se mohl vydat zachránit svého synka, kterého odvezli do cirkusu,, a vydat se s ním zpátky domů do Afriky. Děti byly vtahovány do děje tím, že mu radily jak a kam se má dostat, aby se mu vše podařilo. Dětem se pohádka velmi líbila.

      

Masopustní radovánky v MŠ

V únoru jsme zažili veselý karneval a masopustní radovánky. Celé dopoledne jsme pobývali v maskách, tancovali, zpívali a i jinak skotačili. Děti ze třídy Veverek se proměnily v  masopustní průvod, který procházel školkou a v každé třídě předvedl pásmo písniček, básniček a tanečků, které si pro tuto příležitost připravily. Všichni jsme si masopustní rej velmi užili.

Divadlo „Kohoutek a slepička“

Praktikantka při svém výstupu dětem zahrála pohádku „O kohoutkovi a slepičce“kdy dětem ukázala, jak je důležité a správné si pomáhat a o vše se spravedlivě rozdělit. Dětem se pohádka velmi líbila a vše bedlivě sledovaly.

Pohádky ze Šumavských lokálek

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ navštívil školku pan Lukáš Kopenec, který dětem přečetl „Pohádky ze Šumavských lokálek“, které namluvil na CD. Ve třídě Slonů a Ježků přečetl pohádku „O neposlušném semaforu“, třída Zajíců vyslechla pohádku „Jak se kluci naučili pískat“ a třída Veverek pohádku „O červeném motoráku“. Děti s velikým zaujetím pohádky vyslechly a moc se jim líbily.

Prevence dentální hygieny

Paní Iva Zankerová přišla dětem přiblížit a poradit, jak by se správně měli starat o své zuby, jak je správně čistit a co jim nedělá dobře. Děti vše se zájmem pozorovaly, zapojovaly se do diskusí a poctivě se snažily vše dělat podle instrukcí. Na konci byli všichni od paní lektorky pochválení.

Povídání o Islandu

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ navštívila naší školku babička Adniky Lachmannové, která přišla dětem přečíst pohádku a poté jim pomocí fotek přiblížila život a přírodu na Islandu, kde byla na dovolené a děti si mohly vzít do ruky lávové kameny a pomocí hmatu si je pořádně prozkoumat. Všichni vyprávění s napětím sledovali.

Olympiáda v domě UM

Děti ze třídy Zajíců a Veverek se se v říjnu vydaly reprezentovat naší mateřskou školu na „Olympiádu v domě UM“. Z plánovaných disciplín se zúčastnily štafetového běhu, hodu do dálky a překážkového běhu. Ti, kteří právě nesoutěžili, tak pomocí fandítek, která dostali, podporovali a povzbuzovali soutěžící kamarády. Všichni si olympiádu velmi užili a z této akce si přinesli pohár za krásné 2. místo ze 6. Na konci celé akce si děti zadováděly na skákacím hradě.

Projekt „72 hodin – Pomáhám, protože chci“

Třída Zajíců se zúčastnila projektu „72 hodin – Pomáhám, protože chci“, který trval 72 hodin. Během této doby jsme se při vycházkách do okolí školky, věnovali sběru kaštanů a žaludů. Děti společně s rodiči mohly donést také starý chleba. Také jsme do okolí společně pověsili několik lojových koulí pro ptáčky.  Po skončení toho projektu putovaly nasbírané věci do minizoo kousek za Prahou.

 

Výlet do svíčkárny v Šestajovicích

Všechny třídy se na začátku listopadu vydaly na výlet do svíčkárny v Šestajovicích. Děti navštívily zdejší minizoo, kde si mohly prohlédnout několik zvířátek, jako kozy, ovce, koně…. Na začátku shlédly video, jak to ve svíčkárně vypadá a jak se svíčky vyrábí. Na konci si děti mohly vyrobit vlastní svíčku a koupelovou sůl, které si odvezly domů jako malý suvenýr. Všem se výlet moc líbil.

Návštěva základní školy Hostýnská

Předškolní děti navštívily základní školu Hostýnská, kde měly možnost si prohlédnout budovu základní školy, nahlédnout do prvních tříd a tělocvičnu, aby věděly, jak to zde vypadá. Také měly příležitost shlédnout divadelní představení místního dramatického kroužku, který jim zahrál pohádku „Tři bratři“, konkrétně „Šípkovou Růženku“. Místní děti jim také zazpívaly dvě vánoční koledy a to „Pásli ovce valaši“ a „My tři králové“. Naše děti jim na oplátku zazpívaly písničku „Mik, miku, mikuláš“.

Návštěva základní školy Nad Vodovodem

Děti ze třídy Veverek se vydaly v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ na návštěvu základní školy Nad Vodovodem. Zde jim děti ze 4.A. předvedly dramatizaci tří známých pohádek a to: „Kocour v botách“, „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ a „Sůl nad zlato“.

Výstava „Svět kolem nás a Vánoční čas“

Třída Zajíců se ujala reprezentace naší mateřské školy na vánoční výstavě „Svět kolem nás a Vánoční čas“ konané na ÚMČ Prahy 10. Z obrázků nasbíraných v celé MŠ, jsme na místním úřadě udělali nástěnku. Za tuto výstavu dostal Fanoušek Hocke čestné uznání za svůj výtvor čertíka.

Vánoční trhy

Třída Veverek se velmi úspěšně zhostila prezentace naší mateřské školy na vánočních trzích na Kubánském náměstí. Děti zde předvedly vánoční pásmo písniček a tanečků.

Návštěva Mikuláše a čerta

Na začátku prosince naši školku navštívila vzácná návštěva v podobě Mikuláše, čerta a letos tuto partu posílil i anděl. Děti se nemohly dočkat, s velikým nadšením se ujaly výzdoby tříd a výroby dárečků. Všichni si den velmi užili, děti předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků, které si pro tuto příležitost připravily. Na konci dostaly od Mikuláše, Čerta a Anděla balíček sladkostí a některé dostaly i malý suvenýr v podobě kousku uhlí.

Divadélko v MŠ

Divadélko Koloběžka nám přijelo zahrát veselou pohádku s názvem „Trampoty čerta Huberta“. Dětem se pohádka velmi líbila, byly vtahovány do děje tleskáním a radami pro čerta a loupežníka.

Divadlo e-milion přijelo dětem zahrát vánoční pohádku s názvem „Nad Betlémem svítí hvězda“. Herci pomocí loutek a příběhu, přiblížili dětem narození Ježíška a jak vlastně vznikly Vánoce. Herci děti vtahovaly do děje tím, že radily postavám a společně jsme si i zazpívaly několik koled, jako: „Nesem vám noviny“ „Dej bůh štěstí“ „Pásli ovce valaši“.

 

 

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349