Domácí a hospodářská zvířata

je nám moc líto, že musíme zůstat doma, tak jsme pro vás připravili několik úkolů.

Ve školce jsme si povídali o domácích a hospodářských zvířátkách, tak následující úkoly pro vás budou hračka.

• Koho najdeme na dvorečku nebo na statku?

Pozorně si prohlédni obrázek a vypravuj, jaká zvířátka vidíš, co dělají, kde bydlí.

• Kde kdo bydlí?

Zkus najít na obrázku všechna zvířátka?

Poznáš, kde které zvíře bydlí? Najdi, kde je kurník, holubník, králíkárna, stáj pro koně, chlívky pro prasata

Dobře se podívej, protože mláďátka jsou na dvorku úplně všude. Kde jsou kuřátka, telátko, kůzle? A kde ostatní? Zároveň počítej zvířátka.

• Je čas zazpívat si s námi písničku:

Čiperkové – Když jsem já sloužil – YouTube

• Zvířata se chystají do svých domečků.

Pojmenuj obydlí a spoj se správným zvířátkem, které k němu patří

• Čteme si pohádku:

Tady musí na pomoc dospělák nebo starší sourozenec…. Malované čtení – doplňuj text podle obrázků.

• Pro pilné malíře tady máme omalovánku:

• Na závěr: domácí úkol

Máte doma plyšáčka – domácí nebo hospodářské zvířátko?

Domluvte se s rodiči a přineste ho s sebou do školky. Uděláme si stateček a užijeme si legraci.

Moc se vás všichni těšíme!