Krteček a kamarádi

Ahoj naši předškoláčci,

moc jsem se těšila, jak si spolu užijeme hraní na mumie!

No a vida, covid nám opět naše plány překazil. Ale nebuďte smutní, na mumie dojde a užijeme si spoustu legrace a také se něco naučíme. Děkuji za vaše překrásné obrázky boha Ré. Jste šikulky a máte prima rodiče, kteří vám pomáhají. Velké poděkování i jim, nemají to v této době úplně lehké….

Egypt si tedy necháme až do školky, protože na  pokusy a lumpačení máme v herně víc místa a tak vůbec.

V tomto týdnu, který musíme strávit v karanténě ( ách jo) si vypracujeme jiné úkoly …

Podle plánů jsme chtěli ve školce uspořádat výstavu k jubileu pana malíře Zdeňka Milera – sto let od jeho narození. Modelovali jsme krtečky, vybarvovali lízátka, vytvořili auta a Barbuchy, malovali veselou mašinku, dívali se na pohádky a četli z knížek, které ilustroval. Vzpomínáte si?

Jupi, vzpomínáte. To z vás máme radost.

 

Než začneme plnit úkoly, můžete se naladit pohádkou „Krtek a autíčko“

 

 

Pomozte krtečkovi domalovat kruhy do obrázku s mašinkou. Můžete obrázek i vybarvit. A nezapomeňte na to, jak správně držíme tužku. A pozor, nemáme jen černou pastelku

 

 

Pan  Miler také namaloval obrázky ke krásnému leporelu O veselé mašince. Třeba leporelo doma máte, nebo tatínek umí básničku nazpaměť a řekne vám jí. Když ne, nevadí, můžete si jí připomenout v následujícím videu a až se sejdeme ve školce, společně si si přečteme a prohlédneme.

 

 

 

Ovšem určitě si zacvičte s Míšou! A zazpívejte si písničku o mašince.

 

 

Učíme se básničku Kuřátko a obilí, poslechněte si jí, abyste nezapomněli.

 

Podívejte se na obrázky, ze kterého obilí se co připravuje, vaří a peče.

 

 

Buďte zdraví, veselí i pracovití a za pár dní se zase uvidíme!

 

Vaše paní učitelky Hanka a Regina.

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349