Pohádek není nikdy dost

Ahoj děti,

tento týden budeme pokračovat s úkoly o pohádkách. Nikdo se nemusí bát, bude to zábava.

 

  • Pohádkové bytosti hledají svá obydlí – spojte čárou, kdo kde bydlí, nezapomeňte si pastelku správně uchopit a obrázek vybarvit.

 

 

 

  • Zasoutěžte si s rodiči, kdo vymyslí víc slov na danou hlásku na začátku slova. Kdo zvládne, může zkusit vymýšlet slova na hlásku na konci slova.

 

  • A je tady čas na další pohádku:  podívejte se na to, jak  Mach a Šebestová bojovali s bacily.

 

 

  • A máme pro vás soutěž:

nejprve se naučíme poskládat večerníčkovu papírovou čepici – na skládání jsou nejlepší noviny, ale můžeme použít i obyčejný papír a poskládanou čepici si vybarvit.

 

 

A teď je tady slibovaná soutěž – mohou samozřejmě soutěžit i rodiče: zvládnete poskládat papírovou čepici stejně rychle jako paní učitelka Anička v následujícím videu?

 

 

Výborně!!!  Potlesk pro všechny soutěžící. Gratulujeme!!!

  • Zvládnete poskládat také něco jiného? Lodičku, parník? Pochlubte se: Pošlete fotografii na e-mail zastupkyne@mstuchorazska.cz. a vaše výtvory uvidí také vaši kamarádi.

 

  • Ruce necháme chvilku odpočívat a společně s rodiči nebo starším sourozencem si přečteme pohádku – Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Přijdete na to, proč měli taková jména?

 

 

 

  • Teď se běžte proběhnout ven nebo projet na kole nebo na koloběžce. Je třeba se protáhnout nebo vyvenčit pejska.

 

  • Další úkol bude vyráběcí: připravte si papír – nebo čtvrtku, tužku, pastelky, nůžky, špejle, lepidlo nebo izolepu, případně tavnou pistoli – s tou ale musí pomoci rodiče.

Úkolem bude vymyslet si pohádku, vyrobit si loutky a připravit pro rodiče divadelní představení – zapojit můžete i sourozence.

Na obrázku je pohádka „O kůzlátkách“, ale vy můžete vyrobit loutky k jakékoli pohádce.

 

  • Povedlo se? Skvělé! Pokud máte krátké video z vašeho divadýlka (max. 2 min)  nebo fotku loutek, nezapomeňte také poslat na e-mail zastupkyne@mstuchorazska.cz. a pochlubit se.

 

  • Poslední úkol je tady: trošku si zatleskáme: vytleskejte si nejprve vaše jméno, jméno sourozence, maminky, tatínka. Super.

Poznejte pohádkovou postavu na obrázku, vytleskejte její jméno a do rámečku pod obrázek nakreslete tolik puntíků, kolikrát jste tleskli. Bude to hračka.

Rytmizace – vytleskávání jmen pohádkových postav

 

Všem posíláme ze školky pozdrav, věříme, že jste všichni veselí a hlavně zdraví! 

Užívejte si první jarní dny, hodně se usmívejte. My už se na vás ve školce všichni moc těšíme!!!

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349