5. téma – Den Země

posíláme vám moc pozdravů a těšíme se na vás. Ve školce nyní pracují malíři a sundávají starou malbu a malují stěny a stropy na čisto a veselo. Až se zase uvidíme, určitě se vám ve školce bude líbit. Těšíme se, těšte se!

Myslíme na vás a abyste se děti doma nenudily, hlavně  předškoláci, posíláme pár námětů pro tvoření a  učení i zábavu.

1. Povídejte si s dětmi o naší planetě:

22.4. slavíme Mezinárodní den Země. Tento svátek slaví celý svět již od roku 1990. Všichni bychom měli podle svých možností ochránit Zemi před devastací. Dokonce i malé děti mohou pomoci. Jak?

Šetřete vodou! Raději se sprchujte, než koupejte. Při čištění zoubků používejte kelímek. Nezapomínejte vodu vypínat ! Neplýtvejte elektrickou energií, televize i počítač si musí odpočinout!Třiďte odpad. Může to být i zábava. Hračky, knihy a oblečení , ze kterých jste již vyrostly, mohou posloužit ještě někomu dalšímu.

Neničte přírodu. V lese se chovejte jako na návštěvě. Šetrně a potichu.  Netrhejte květiny v parku. Nerozbíjejte  herní prvky na hřištích.

Mějte v úctě přírodu živou a neživou. A mějte se rádi.)

1. Poslechněte a zazpívejte si písničky „ Chválím tě země má“ a „Stromy“  od pánů Svěráka a Uhlíře.

1. Obtáhněte barevně a správně cestičky od odpadků do kontejnerů.
  2. Zkuste si vytvořit obrázek zlatého deště. Rozfoukejte brčkem tuš, nebo větvičky namalujte. Květy natiskněte bramborovým tiskátkem, maminka či tatínek vám jistě rádi pomohou nožíkem  vyřezat.
  3. Projděte se po parcích a podívejte se do korun stromů, spousta ptáčků již sedí na vejcích, Stromy mají ještě málo listí a to je šance hnízda vidět. Když budete pěkně potichu, uslyšíte jejich zpěv. Domalujte správný počet vajíček do košíčků.
  4. Pokud budete mít chuť, namalujte nám nějaký veselý jarní obrázek, duhu nebo pečlivě  vybarvěte omalovánku

a vložte ho do knihobudky. Výjimečně můžete použít zadní vchod. Ovšem jen v doprovodu rodičů.  Děkujeme vám.

1. Tip na  procházku:

Přejeme pevné zdraví a veselou mysl.