7. téma – Maminka má svátek

dokud jsem byl miminko,

nedovedl jsem ti říct,

jak moc tě mám rád.

Teď když s přáním pospíchám,

zas se trochu ostýchám,

schovávám se za kytičku,

jdu ti zdraví přát.

Milí tatínkové, tentokrát bude asi na Vás pomoci svým dětem s plněním úkolů. Dnešní téma je totiž pro maminky, které budou mít svátek v neděli 10.4.

1. Povídejte si s dětmi o tom, jaká je maminka, proč jí máte rádi, jak jí pomáháte. Naučte děti básničku pro maminku. Zahrajte si hru, kdo vymyslí nejvíc slov od jednoho písmenka. Až vám to půjde skvěle, trénujte, jaká hláska je na konci slova.
  2. Připravte s dětmi pro maminku něco dobrého a zajímavého k jídlu, děti moc rády pomohou.
  3. Vytvořte pro maminku přáníčko: Připravte si papír, který přeložíte na půl, jako když děláte knížku, ono to přáníčko je vlastně taková malá knížka. Na přední stranu nakreslíme třeba kytičky nebo srdíčka nebo cokoli jiného, co vás napadne. Dovnitř pak můžete nakreslit tu Vaší milovanou maminku.
  4. Teď je čas se proběhnout někde venku na hřišti nebo si zajezdit na kole. Až si budete na hřišti hrát nebo si na kole uděláte malou nebo větší přestávku, jistě najdete v přírodě spoustu materiálu na výrobu obrázku Vaší maminky.Jestli se vám obrázek povede, poproste rodiče, aby ho vyfotili a poslali do školky na  http://www. zastupkyne.mstuchorazska.cz,, aby ho také mohli vidět ostatní kamarádi.
  5. v posledním úkolu si procvičíme ručičky. Pěkně si sedneme ke stolu, připravíme pastelku – všichni už dobře ví, jak se správně drží, tak si to jen zkontrolujme a několikrát si srdíčko pěkně pomalu a bez zastavení obtáhneme. Jistě se vám to podaří, není to nic složitého a objeví se vám krásný rámeček, do kterého můžete nakreslit super obrázek. Tak ať se vám daří!

Popřejte maminkám k jejich svátku, hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky – zaslouží si to!

Všem přejeme pevné zdraví!