8. téma – Domácí zvířátka

Dnešní téma jsou naši domácí mazlíčci, hlavně si budeme povídat o kočičce a pejskovi:

1. Začneme pohádkou: Podívejte se společně na pohádku:Teď si pohádku pusťte ještě jednou, ale tentokrát bez zvuku. Do role vypravěče se postaví Vaše dítko. Pokud zvládne pohádku samostatně, případně s pomocí převyprávět, zaslouží si velikou pochvalu! Je to pro děti dost těžké.
  2. Povídejte si s dětmi, jak vypadá kočka, pes, jakou mají srst, kolik tlapek, kolik uší, kolik fousků atd. Zahrajte si hádankovou hru: Nejdřív vymýšlí rodič… myslím si zvíře, má ….nohou, očí, na těle srst, peří ….. Následně se role vymění.
  3. Je čas na procházku. pořádně se cestou rozhlédněte a spočítejte, kolik kočiček nebo pejsků nebo ptáčků uvidíte.
  4. Procvičíme si ručičku a správný úchop tužky
  5. Zazpíváme si písničku a procvičíme si zvuky zvířátek:
  6. Vytvoříme si z papíru kočičí rodinku: jakpak se asi říká mamince, tatínkovi a dětem od kočiček? A co od pejsků, vzpomenete si?
  7. Na závěr budeme muset opravdu zapojit naše hlavičky k vyřešení zvířátkového sudoku – doplňte zvířátka do volných poliček tak, aby se v žádném řádku ani sloupečku stejný obrázek neopakoval.

Všichni ze školky posílají moc a moc pozdravů vám všem! Hodně zdraví a snad už brzy ve školce nashledanou.