9. téma – Hospodářská zvířata

Za zvířátky, která jsou pro lidi důležitá a přináší nějaký užitek, se musíme vypravit na farmu, do kravína, stáje apod.

1. Povídejte si s dětmi, která zvířátka patří mezi hospodářská, jak se říká samci, samici, mláďatům, zkuste společně na internetu vyhledat nějaké zajímavosti a můžete se pak o své poznatky podělit po nástupu do školky – připravit si zajímavou prezentaci o nějakém zvířátku – nakreslit nebo vytisknout fotky, jak se nazývají, čím se živí, kde bydlí, kdo se o ně stará, proč jsou užitečná apod.
  2. Připomeňte si písničku „Krávy, krávy“ – zvuky zvířátek. Dnes se naučíme písničku Když jsem já sloužil….
  3. Maminka hledá mláďátko:vyber každé mamince správné mláďátko.
  4. Slepička počítá kuřátka. Ke každé skupince kuřátek nakresli tolik teček, kolik kuřátek napočítáš.
  5. Procvičíme si ještě správné držení tužky a pečlivě si vybarvěte zvířátkovou omalovánku:

Věříme, že jste všichni v pořádku a v pondělí 25.5. se na vás ve školce budeme těšit! Vaše paní učitelky.