72 hodin

Naše mateřská škola se jako již tradičně zapojila do projektu 72 hodin.

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po deváté.

Kdykoliv během těchto 72 hodin (13.–16. října 2022) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času.

My jsme se letos rozhodli udělat radost našim sousedům. Vyzdobili jsme plot veselými obrázky s podzimní tématikou. Ať je nám všem za podzimních plískanic radostněji při cestě do práce, při venčení pejsků a tak dále.

Paní učitelky a děti ze tříd Veverek a Zajíců připravili pro Centrum Paraple písničkový program a klienty Centra Paraple obdarovaly podzimními svícínky a obrázky, které vyrobily z podzimních plodů.

Děti si jako poděkování odnesly plyšáky a něco dobrého.

Atmosféra akcí byla veselá, přátelská a dojemná.

Děkujeme a těšíme se na další setkávání se.

P.S. Viděli jste nás v televizi???!!!! 😊

Vypracovala: Regina Stratílková