Cestujeme vesmírem

Milé děti,

tento týden se vypravíme na veliký výlet do vesmíru. Nejdřív se seznámíme s malým ufonem, který nás sveze v létajícím talíři po vesmíru.

Něco jsme se dozvěděli a tak se můžeme pustit do plnění úkolů.

• Líbí se vám létající talíř, ve kterém létá Paxi? Zkuste si taky takový vyrobit, můžete použít vše, co doma najdete… třeba papírové talíře, kelímky, krabičky apod

• Pečlivě obtáhni dráhu, po které letí rakety k planetám:

Jak se jmenuje člověk, který letí kdo vesmíru? Jaký musí mít oblek?

Je to kosmonaut. Pořádně si ho prohlédni na obrázku a dokresli k němu podle pokynů. Nezapomeň si správně sednout ke stolu a dobře si chytnout pastelku.

• Do pravého horního rohu nakresli hvězdu. Do levého dolního rohu nakresli planetu. Vpravo vedle kosmonauta nakresli raketu. Do levého horního rohu nakresli měsíc.

Teď se s ufonem Paxi vypravíme prozkoumat Měsíc:

• Pokuste se dokreslit druhou půlku kosmonauta ve vesmíru.

• Nezapomeňte si protáhnout tělo, třeba při písničce:

• Pečlivě si prohlédněte obrázky v řádku. Vypadají všechny úplně stejně, ale jistě najdete jeden, který se něčím liší, ten dej do kroužku:

• Na závěr pro pilné malíře veselá omalovánka:

• Nezapomeňte si uklidit v pokojíčku všechny hračky.
  • Pomozte maminkám s přípravou nějakého dobrého jídla a zkuste pěkně prostřít stůl, maminka jistě ráda poradí.

Všem posíláme ze školky moc pozdravů, buďte veselí a hlavně zdraví.