PEDAGOGICKO PSYCHOLOGICKÁ PORADNA PRO PRAHU 10

Jabloňová 3141/30a, Praha 10, tel: 776 731 312, email: kubickova@ppp10.eu

Vážené kolegyně a kolegové,

Ráda bych Vás požádala o spolupráci při komunikaci s rodiči budoucích prvňáků a případných žádostí o odklady školní docházky. Problematika odkladů školní zralosti je každoročně pro nás velmi časově vypjatá a letos o to více, že nám chybí informace z depistáží, které se kvůli pandemické situaci neuskutečnily a my budeme všechny školní zralosti řešit individuálně u všech objednaných klientů. Chybí nám tam selekce, tudíž se může zvýšit množství potenciálních zájemců o vyšetření a my jsme povinni toto vyšetření uskutečnit.

Odklady školní docházky se nedají diagnostikovat celoročně, ale je zapotřebí vyčlenit období co nejblíže zápisům a nástupům do školy, abychom mohli vytvořit objektivní závěr a doporučení. Již nyní zaznamenáváme silné tlaky ze strany rodičů, že potřebují posouzení do zápisu, což chápu a velmi bychom rádi, ale není to v našich silách.

Proto Vás prosím o předání konkrétních informací rodičům budoucích prvňáků, že není třeba doporučení od nás dodat přímo k zápisu, ale stačí dodatečně. My tuto informaci vyvěsíme i na naše webové stránky a budu ráda, když budeme toto komunikovat jednotně. Zároveň tím uklidníme situaci, která je sama o sobě vypjatá.

Také prosíme pedagogické pracovníky mateřských škol o spolupráci při vyplňování našich školních dotazníků, jelikož informace od vás jsou pro nás velmi důležité při rozhodování od odkladech školní docházky.

Moc děkuji za spolupráci, doufám, že brzy již na viděnou i v osobním kontaktu.

S pozdravem

V Praze 26.2.2021                                                                             Mgr. Pavla Kubíčková

Ředitelka PPP 10