Indiánský týden v MŠ

V týdnu od 13. do 17.6. se z naší školky stala jedna veliká indiánská vesnice plná silných bojovníků a roztomilých squaw a laskavých náčelnic v čele s moudrou šamankou.

Školková zahrada se proměnila v prérii s říčkou, ohněm, teepee i kánoemi.

Užili jsme si různé soutěže – střelbu lukem, stezku odvahy, hod tomahawkem, přenášení vody do kánoe. Nakonec programu jsme si krásně zatancovali a vyskotačili se. Po splnění úkolů byli všichni stateční indiáni i indiánky odměněni vzácným korálkovým náhrdelníkem s amuletem.

Aby toho soutěžení a radovánek nebylo málo a my si mohli utužit svaly i mysl pozvali jsme kamaráda kouzelníka, tanečníka a bublináře Cucina. Ten si pro nás také připravil pestrý, vtipný i poučný program. Vyráběli jsme bubliny, sportovali, tancovali, zpívali a i se dozvěděli něco nového ze života indiánů.

Líbilo se nám přestavení divadla Koloběžka – Jak šli indiáni za sluncem. Bylo to tak napínavé, až nám lezly oči z důlků. Ale uf, nakonec vše dobře dopadlo, jak už to ve správných pohádkách bývá.

Vrcholem našeho indiánského týdne bylo rozloučení s předškoláky. Budoucí školáci se rozloučili se školkou poděkováním, povídáním, veselou písničkou. Navzdory radostné náladě a slunečnému počasí pár slziček přece jen ukáplo. Po šerpování a s drobnými dárky si předškoláčci našli rodiče a dál pokračoval program s divadlem Koloběžka a občerstvení.

Děkujeme paní kuchařkám za vtipný jídelníček v indiánském stylu a za lahodná jídla, která nám s láskou vaří.

Děkujeme rodičům za důvěru, slova díků (které vždycky paní učitelky hodně potěší), krásné kostýmy.

Omlouváme se, opravdu se nedá zvládnout ohlídat všechna péra v čelenkách 😊.

Přejeme dětem a rodičům krásné prázdniny plné odpočinku a radostí.

Předškolákům přejeme šťastný a úspěšný vstup do základní školy. Těšíme se, že se do své školičky někdy zajdete podívat.

Všem přejeme hodně zdraví!

Kolektiv pracovnic MŠ.

Vypracovala: R.Stratílková, Š.Kopencová, M. Komersová

 

 

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349