V týdnu 14.6.2021 – 18.6.2021 se naše školka převlékla do námořnických barev a celý týden probíhal v námořnickém duchu. Povídali jsme si o námořnících, chodili v námořnickém oblečení a námořnické čepici. Pro děti jsme připravili několik akcí:

V úterý 15.6. do školky přijelo Divadélko Koloběžka, které dětem zahrálo Námořnickou pohádku.

Ve středu 16.6. jsme pro děti uspořádali na zahradě na 5 stanovištích různé soutěže, jak jinak než spojené s vodou. Děti měly možnosti si vyzkoušet: slalom mezi kužely s kelímkem naplněným vodou, lovení míčků z bazénku, malování lodiček, přenášení kamínků a trefování pirátské lodě míčky a balónky s vodou. Nakonec jako odměnu dostaly všechny děti diplom a na osvěžení výbornou zmrzlinu.

V pátek 18.6. přijel do školky klaun Cucíno převlečený do pirátského oblečení, který děti seznámil s piráty (kdo to byl, co používali za zbraně). Poté následovaly pirátské tance, hledání pirátského pokladu, chytání velikých bublin. Na konci jsme se všichni zapojili do vláčku a v čele s Pirátem Cucínem jsme se projeli po zahrádce a dojeli do zastávky na bonbonky. Všichni jsme si den velmi užili.

Vypracovala Šárka Kopencová