TÉMA: Pečujeme o své zdraví

moc nás mrzí, že se tento týden nemůžeme potkávat ve školce, tak jsme pro vás připravili několik zábavných úkolů, aby vám čas rychle utekl.

Budeme si povídat o zdraví, nemoci a co můžeme udělat, abychom nemocní nebyli.

Povídejte si s dětmi, co je nemoc, jak je důležitá hygiena, například mytí rukou:

• Básnička

MYTÍ RUKOU

Celý den si ruce hrají,

všechno možné osahají,

Hračky, písek, botičky,

špinavé jsou ručičky.

Copak ručkám pomůže

a tu špínu přemůže?

Voda, mýdlo, umyvadlo,

to je správné zaklínadlo!

Ke zdraví jistě přispívá i zdravé jídlo:

• Pracovní list

OVOCE A ZELENINA – pracovní listOvoce a zelenina jsou moc zdravé. Mají vitamíny, které nám pomáhají, abychom nebyli nemocní. Měli bychom každý den kousek zeleniny i ovoce sníst.Zakroužkuj zeleninu zeleně a ovoce červeně. Je tu něco, co nepatří mezi ovoce a zeleninu?

• Pohádka

Podívej se na krátkou pohádku „O Kropáčkovi, jak dostal angínu“. Popros rodiče, aby ti pomohli zapsat odpovědi na otázky. Vybarvi si Macha a Šebestovou.

• Písnička

Super! Teď si trošku zazpíváme písničku o jednom mravenečkovi, který sice nebyl nemocný, ale byl moc a moc neopatrný, zranil se a musel se dlouho léčit….

• Vystřihovánka

Když se vážně zraní nějaký člověk, musí ho do nemocnice často odvézt záchranka. Pokus se takovou sanitku pečlivě vystřihnout a slepit. Dávej pozor na to, jak se správně drží nůžky a hlavně pozor, ať se nestříhneš do prstíčku, bolelo by to!

Věříme, že se vám úkoly podařilo skvěle splnit a budeme se těšit, že nám je přinese do školky ukázat.

Teď si pěkně ukliďte v pokojíčku všechny hračky, pomozte mamince zalít kytičky, které máte doma a společně si připravte něco mooooc dobrého k jídlu.

Přejeme všem hlavně hodně zdraví a veselou mysl!