Výlet do Království perníku u Pardubic

V úterý 16.11. a ve čtvrtek 18.11. 2021 jsme se s dětmi vydali na výlet do Království perníku v Perníkové chaloupce u Pardubic. Na začátku prohlídky si děti spolu s paní učitelkami poměřily v „prstoměru“ jak tlustý mají ukazováček a jestli si je tam ježibaba rovnou nenechá – naštěstí jsme všichni prošli coby „hubeňouři“. Poté jsme si pověděli, co Jeníček s Mařenkou udělali špatně a jak se správně chovat. Naše cesta vedla dále přes pohádkový les, kde jsme potkali milého vodníka, až k hodné ježibabě, která dětem ukázala, jak se pečou perníčky. Ukázala jim svoje neposedné koště a každému dala jeden sladký perník na cestu. Nožky nás dále zavedly do „nebíčka“ za andělíčky a Ježíškem. Nakonec jsme prošli „peklem“ plným čertíků a kdo chtěl, tak si mohl vyzkoušet čertovskou klouzačku.

Vypracovaly: Š.Kopencová a M. Komersová

 

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349