Výlet za vláčky na Řepařskou drážku u Kolína

V úterý 8.6.2021 jsme s dětmi vyrazili na výlet za vláčky na Řepařskou drážku u Kolína. Místo parní lokomotivy (která byla bohužel rozbitá) nás táhla mašinka dieslová. Děti si, kromě krásné krajiny, mohly za jízdy prohlédnout – perníkovou chaloupky i s Jeníčkem a Mařenkou, ze stromu je „pozdravila“ čarodějnice, potůček hlídal vodník. Největším zážitkem pro děti byla samotná jízda vláčkem. Po příjezdu zpět do stanice, měly děti možnost si vyzkoušet čepice, kterou nosí výpravčí, i s plácačkou a prohlédnout v depu parní mašinku čekající na opravu. Každý si kromě krásných zážitků odnesl domů dáreček v podobě letáčku (povídání o samotné drážce a vláčcích) a omalovánku plnou mašinek.

Vypracovala Šárka Kopencová

MŠ Tuchorazská
Tuchorazská 2a/472
108 00 Praha 10 - Malešice
tel.: 274 779 616, 724 571 349