Začíná jaro

moc vás všichni zdravíme ze školky. V neděli podle kalendáře začalo jaro, i když to venku  podle počasí tak nevypadá. Připravili jsme pro vás několik jarních úkolů.

Než začneme s úkoly, poslechněte si pěknou jarní písničku:

• Kdo dobře poslouchal, jistě dobře postřehl, že se tam zpívalo o kytičkách – vzpomeneš si na nějaké jméno kytičky? Zkus ji namalovat.
  • Také se tam zpívá o periskopu. Víš co to je? Nevíš? Zeptej se rodičů nebo sourozenců, jistě ti to poví.

Teď si zkusíme poznat číslice a počítat.

• Do každé vázičky nakresli tolik kytiček, jaké číslo je na vázičce napsané.

A je tady čas na zdravou svačinku. Všichni dobře víme, že jíme i očima a tak si na talíř připravíme kytičku z ovoce.

• Pokus se obrázky sestavit tak, jak šly za sebou – co bylo první, co potom ….. co poslední?

• A teď je řada na tobě – popros maminku o ovoce – použij přesně to, co máš rád 😍 , společně je omyjte a oloupejte a můžeš se pustit do tvoření…. Než si na ovocné svačince společně pochutnáte, nezapomeňte na fotku, kterou nám pošlete a pochlubíte se, jak se vám dařilo. Těšíme se!

• Zahrajte si doma trošku netradiční pexeso. Při stříhání dejte, děti, pozor, jak se správně drží nůžky a stříhejte pečlivě podle čárky.

Kdo by neměl rád pohádky! Jednu pro vás připravila paní učitelka Mirka:

• Nesmíme zapomenout na procházku, pohyb na čerstvém vzduchu je moooooc důležitý, na to nesmíme zapomínat! Až půjdete ven, pěkně se rozhlížejte, protože jaro se už přece jen nesměle hlásí o slovo.

Mějte se všichni moc prima, buďte hodně veselí a usměvaví, ať jste pořád zdraví!