blíží se Velikonoce. Právě tento týden před velikonocemi je trošku zvláštní, protože dny mají ještě další názvy.

• Dokážeš vyjmenovat všechny dny v týdnu? Jak jdou po sobě? Který den je první, který poslední a jak se jmenují dny o víkendu?

Výborně! Teď se podívej, jak se říká dnům ve velikonočním týdnu, proč se jim tak říká a co se má který den dělat 😀.

VELIKONOČNÍ TÝDEN (1)

• Procvičíme si ručičku. Připravíme si pastelky, pěkně si sedneme ke stolu, správně uchopíme pastelku a můžeme se do toho pustit a beránkovi dokreslit pěkně huňatý vlněný kožíšek

• Abychom dlouho neseděli, protáhneme si tělo při cvičení jógy:

• Co takhle si zkusit vyrobit velikonoční puzzle? Obrázek nejdřív pěkně vybarvěte a pak podle vyznačených čár vystřihněte. Podaří se ho sestavit zase zpátky?

• Podívejte se na pohádku – co se stalo v chaloupce na vršku:

• Najdi stejný tvar

Pozorně si prohlédni 1. obrázek a v řadě hledej stejný tvar, který zakroužkuj.

• K velikonocům patří úklid, tak si nezapomeňte ve svém pokojíčku pěkně uklidit a společně s maminkou si doma udělejte velikonoční výzdobu – třeba si vyrobte podle návodu veselou slepičku:

• Nezapomeňte se jít ven projít, proběhnout nebo projet na kole. Ať jste pořád veselí a usměvaví!!!

Komu ještě kreslení nestačilo, může si vybarvit omalovánku ……

……. nebo zkusit nakreslit obrázek podle pana malíře…..

Milé děti, užijte si velikonoční týden a budeme se snad už brzy na vás těšit ve školce!