Karanténa MŠ 25.1. – 5.2.

Informace o karanténním opatření – uzavření MŠ dle rozhodnutí Hygienické stanice

Jak jste již byli informování sms zprávou, byl u jednoho ze zaměstnanců potvrzen pozitivní test na covid-19. Následně byla hygienické stanici poskytnuta data dětí a zaměstnanců, kteří byli přítomni v MŠ ve dnech 25. a 26.1.2021.

Dle pokynu HSHMP byly shledány důvody pro karanténní opatření – uzavření MŠ do 5. 2. 2021.

Karanténní opatření zahrnují: v současné době vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne. Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z 10. dne karantény bude negativní, karanténa končí, bez potvrzení od lékaře nastupuje zpět do školy/zaměstnání. V případě, že se nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, se karanténní opatření asymptomatických osob ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Poznámka: dle nové informace hygienické stanice na test musí všechny děti

• Žádanku na vyšetření osobám v karanténě vystaví obvodní lékař  elektronicky, na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce.

Seznam odběrových míst

Karanténa

• Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci.
  • Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (vysoké horečky, dušnost apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat  informací o probíhající karanténě.
  • Karanténa se týká pouze osoby, která byla v  kontaktu s pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků – týká se pouze dítěte nikoli zákonných zástupců, pro ně karanténa neplatí.. Ty považujeme za kontakty kontaktů a pouze v případě pozitivního nálezu u aktuálního kontaktu by byla činěna další opatření u nich.

Rodič může čerpat dávky – OČR. Formulář je ke stažení na stránkách ČSSZ a je i interaktivní k vyplnění ihned v počítači ZDE: .https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

Prosím vás o důsledné dodržení všech pokynů a postupů, aby bylo co nejvíce zamezeno dalšímu rozšíření viru COVID 19.

Žádáme o zaslání informace na elektronickou omluvenku MŠ, že je test vašeho dítěte negativní. (nebo předložení informace v mobilním telefonu dne 8. 2. 2021) Jedná se o PCR test, antigenní test nemá pro nás výpovědní hodnotu, nelze jej akceptovat. Bez této informace nemůže být vaše dítě do MŠ přijato.

Rozhodnutí naleznete zde: priloha_867850076_0_ROZHODNUTI-MS_Tuchorazska_472_P10

Informace hygienické stanice ze dne 29.1.2021 zde: Informace HSHMP ze dne 29.1.2021

Nová Informace hygienické stanice ze dne 2.února 2021 zde: Informace hygienické stanice